Menu
TOPZINE.cz
Hudba

SuperStar ovládly hity od Lucie a Elánu. A Mareš se opět opřel do Rytmuse

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

16. 5. 2011

foto Gabriela GunčíkováV neděli 15. května si pětice finalistů Česko Slovenské SuperStar rozdělila největší hity od dvou předních kapel na našem území. Elánu a Lucie. Spousta lidí byla zvědavá i na to, jak se s tím popere Martin Harich, který se narodil v době, kdy tyto kapely sklízely jeden úspěch za druhým.

foto Gabriela Gunčíková

Gabriela Gunčíková, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Zaplněná pražská Incheba Arena sledovala představování jednotlivých finalistů při skladbě, která se hodí do historického filmu, ale i tak všichni ječeli a pištěli, jako kdyby na pódium nakráčel Brad Pitt ve filmovém převleku z velkofilmu Troja.

Nejprve přišel na plac Michal Šeps, který bohužel při zpěvu Kaskadéra od Elánu přesvědčil o tom, že je v SuperStar už jen do počtu. Jeho druhé vystoupení ve snaze zpívat Sen bylo jako z obchodu s ptákovinami. Bylo lepší, když z každé písničky udělal reggae hit, snažit se zpívat jinak je ztrátou času.

Jak to viděla porota?

Zeťová: Já to ani hodnotit nechci.

Habera: Nemůžeme zpívat reggae od začátku do konce. Netušil jsem, že se Elán dá zpívat v death metalové verzi. Nepatřilo to tam. Nejvíce se mi u Lucie líbilo sólo na trombón.

Rytmus: To bylo hrozné, zamýšlím se nad tím, v čem byli vypadnuvší soutěžící horší.

Osvaldová: (vtipkovala, že až bude Šeps starý, co bude vyprávět vnoučatům, žádné hodnocení nevyřkla)

Můj verdikt: Kaskadér neproslavil ani Elány a neproslaví ani Šepse. A Sen nemá v jeho podání šanci.

„Helena Zeťová se zamilovala do Lukáše Adamce a Rytmus se zamiloval sám do sebe!“ Leoš Mareš při narážkách na další zamilovaný pár SuperStar

Petr Ševčík zpíval jako první píseň od Lucie Chci zas v tobě spát. Zárověň se doprovázel na kytaru. David Koller je David Koller, ale Ševčík to nepodal vůbec špatně. A co Neviem byť sám od skupiny ze Slovenska? Už to nebylo tak dobré, povedl se hlavně začátek.

Jak to viděla porota?

Zeťová: Musím souhlasit s Patrikem, dneska se ti to velmi podařilo.

Habera: Jeden z nejlepších výkonů ve finále, cos podal. Ale doma sedí pán a pokud se neusměješ a stojíš strnule, tak ti hlas nepošle. Nebylo to špatné, ale nebylo to nejlepší.

Rytmus: Podle mne to hrál na kameru, skladba sedla, kvalitní výkon.

Osvaldová: Chlapec, který má na břiše kus dřeva, je vždy přitažlivý.

Můj verdikt: Dosud celkem nenápadný Ševčík dokázal zapůsobit.

Benjamínek Martin Harich, jak ho nazvala Tina, zpíval skladbu Sestrička z Kramárov. Je vtipné vidět takového cápka zpívat singl takové skupiny, jako je Elán. Ale dle zaběhnutého standardu à la Harich to bylo celkem zajímavé. Šrouby do hlavy od Lucie – to už bylo jiné kafe. Poprvé mohu uznat kvalitu Harichova hlasu.

Jak to viděla porota?

Zeťová: Skladba ti nesedla, zhostil ses toho výborně.

Habera: Já zachytil slovo erekce, víš co to je? V patnácti letech? Bacha na artikulaci, je to tvoje rodná řeč a není ti rozumět.

Rytmus: Zachoval sis harichovský smrádek, osobně si myslím, že skladba ti nesedla.

Osvaldová: Taky si myslím, že ti skladba nesedla, ale ta by nesedla nikomu.

Můj verdikt: Dítě zpívá dědečkovu píseň.

Viděli jste slovní souboje Mareše a Rytmuse? Podívejte se

Konečně nastoupila i Gabriela Gunčíková, jedna z těch nejlepších, kterou prapodivní diváci svými SMS nevyřadili. Do parády si vzala píseň od Lucie Amerika. Až na zapomenutá slova hned na začátku šlo o velice povedený výstup. A elánovská skladba Čaba neblázni byla už jen melounem na dortu (třešnička je malá).

Jak to viděla porota?

Zeťová: Jsem z tebe vyřízená, máš formu, já tě miluju.

Habera: Ještě, že refrén nemá náročnější text.

Rytmus: Je to na lidech, hawk.

Osvaldová: Odeřvala jste to tradičně skvěle, ale vytratilo se charisma, ten sexuální nádech a nebavilo mě to.

Můj verdikt: Slova můžou vypadnout každému, ale to dýchání bylo při Americe na Gunčíkovou katastrofální.

Červené brýle si nasadil Lukáš Adamec při zpěvu Nie sme zlí od Elánu, tak trochu připomínal Eminema, díky Bohu jen na první pohled. Na první poslech už vůbec. Česká skladba od Lucie byla na závěr nedělního finále opravdu dobrým výběrem. Ale jiné jazyky sedí Adamcovi více než čeština.

Jak to viděla porota?

Zeťová: Zvládl jsi to velmi dobře.

Habera: Občas jsi byl pod tónem, ale jsi důkazem toho, že jsi univerzální zpěvák.

Rytmus: Pro mne jsi favorit.

Osvaldová: Tuhle zrůdnou reggae polku jste zazpíval docela zábavně.

Můj verdikt: Horší písničku už od Elánu vybrat nemohli? Pro našince neznámá skladba, kromě anglicky zpívaného textu. Od Adamce to znělo stejně divně jako od Elánu.

Co říci závěrem? Snad jen to, že při sledování SuperStar u televizní obrazovky si divák možná spíše nakoupí antiperspiranty, opije se novým druhem alkoholu a na snídani půjde do rychlého občerstvení. Čím méně soutěžících, tím více reklam. A hodnocení Heleny Zeťové? To je kapitola sama pro sebe. Budu se opakovat, ale všichni jsou prý krásní, všechny miluje a všichni umí svým způsobem zpívat. Mimo soutěžící zvedá sledovanost jen čekání na hlášky Mareš versus Rytmus, které jsou nezapomenutelné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SuperStar ovládly hity od Lucie a Elánu. A Mareš se opět opřel do Rytmuse