Menu
TOPZINE.cz
Hudba

SuperStar: Kdo postoupil první den v divadle?

Gabriela Honková

Gabriela Honková

27. 9. 2009

IMG_8711Česko Slovenská SuperStar byla i v sobotu. To však nikoho nemůže rozházet. Naopak změna se může stát výhodou a diváci mohou zhlédnout tuto podívanou alespoň o jeden den dříve. Včerejší díl byl složen ze dvou částí. V té první se vybíralo čtyřicet pět mužů a čtyřicet pět žen – tento předcasting se konal dopoledne. Odpoledne účastníky čekala druhá zkouška, kde porota vyřadila třetinu z nich.

Pavol Habera Zdroj: Topzine.cz Foto: Hana Vítová

Foto: Hana Vítová,Topzine.cz

Skončily castingy a ocitáme se na prknech, která znamenají svět. Divadlo je dalším místem, kde zhlédneme výkony účastníků soutěže Česko Slovenská SuperStar. Upoutávky na včerejší match vyvolávaly čísla: 99% účastníků neprošlo.  Pojďme si shrnout včerejší situaci a podívat se na to, koho uvidíme v přístím kole.

Došlo k velkým změnám image. Vladimír, přezdívaný porotou bodybuilder, který zpívat moc neumí, ale zaujmul dámskou část poroty svaly, v divadle neuspěl. Dívky, které postoupily díky kráse se musely dnes prokázat i svými hlasovými schopnostmi. Z těchto třech dívek prošla pouze jedna, a to s výhradami ze strany poroty. Účastnice, která postoupila z Brna jen díky tomu, že byla na pořadníku poslední, dostala od poroty ohodnocení:  „Mrtví zpívají líp.“

V divadle zazpívalo 118 soutěžících, ze kterých se během tří dnů vybere 24 postupujících. Včera porota musela vybrat 45 žen a 45 mužů. Pánové dostali přednost před dámami. Jako na porážku jich nastoupilo na jeviště 47. Mohli však být dopoledne klidní, protože postoupit mělo právě 45 z nich. Sbohem jsme tedy řekli pouze dvěma pánům.

Stříbrný muž Tibor,  který byl vyzván, ať se v divadle odhalí a ukáže svou pravou tvář, si nedal poradit, a zase přišel celý natřený na stříbrno. Porota ho místo zpěvu poslala umýt. „Buď sa osprchuješ alebo pojdes domov.“  Na rozmyšlenou mu Paľo Habera dal 10 sekund. Stříbrný muž se ale odmítl umýt, a tím dobrovolně opustil soutěž.  Thomas z Londýna postoupil, Ben Cristovao z Prahy si při zpěvu luskal prsty a za svůj výkon byl odměněn postupem. Lukáši Kopeckému Paľo Habera vyřkl ortel „Ďakujeme, v tomto ročníku si zkončil.“

Z 63 dívek postoupilo také pouze 45 zpěvaček.  Lucie Lancošová, která prošla s dobrým ohlasem v soutěži Slovensko má talent také postoupila.  Slečna s modrým jazykem Veronika Nováková se dostala dál díky Ondřeji Hejmovi, který ji v pánské volence z pěti posledních dívek pustil dál. Dámám v porotě se ovšem Ondřejova favoritka nelíbila. Nevzpoměla si na slova písně, ale přesvědčila porotu jednoduchým textem Lalalala zazpívaném intonačně velmi dobře.

Odpoledne byly rozděleny dámy i pánové do skupin po pěti.  Pět písniček si museli mezi sebou rozdělit během čtyř  minut, jinak by všichni ze skupiny vypadli. Nebral se v potaz výkon, ale schopnost dohody. Porota tak soutěžící donutila ke spolupráci, oni sami však tuto skutečnost netušili. Na seznámení a nácvik vybrané písně měli jen jednu hodinu. Z 90 soutěžících zůstalo pouze 60  a to 30 dívek a 30 mužů.

Číslo 2589 – devatanáctiletý Martin Chodúr z Ostravy zazářil s písničkou od Robbieho Williamse. „Nestáva sa často, aby ja som mal z niečoho zimomravky,“ přiznal se Paľo Habera.

Postupující si do dalšího dne musí vybrat někoho do dvojice (nejlépe vždy soutěžícího opačného pohlaví) a společně pak musí do následujícího rána nacvičit duet z nabídnutých písní.  Už dnes večer se dozvíme, jak duety dopadly  a opět se staneme svědky hodnocení poroty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SuperStar: Kdo postoupil první den v divadle?