Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Supernatural: Vydejte se s námi na lov duchů

Nikola Němcová

Nikola Němcová

19. 8. 2010

Seriál Supernatural z dílny Warner Bros. vysílá pod názvem Lovci duchů česká televize Prima Cool. První díl byl odvysílán 13. září 2005. Hlavní dějovou linkou je příběh dvou bratrů, kteří za cestou nalezení svého otce bojují se vším nadpřirozeným, co jim přijde do cesty. Letos v září se bude vysílat již šestá řada tohoto nadpřirozeného seriálu.

Dean a Sam, Zdroj: distributor seriálu

V seriálu je důležitá událost, která se odehrála 2. listopadu 1983. Tehdy zahynula Mary Winchesterová, matka Sama (Jared Padalecki) a Deana (Jensen Ackles), dvou bratrů, kterých se týká celá dějová linie. Po smrti manželky nežije John Winchester (Jeffrey Dean Morgan) ničím jiným, než myšlenkou na pomstu za smrt své ženy. Nezemřela totiž přirozenou smrtí, ale po útoku démona Azazela, který se velice zajímal o jejího mladšího syna Sama.

O 22 let později

Po letech se cesty bratrů rozdělili. Mladší Sam se připravuje na studia práv a Dean s otcem loví démony a další nadpřirozené nestvůry. Poté, co se otec nevrátí z lovu, se Dean rozhodne kontaktovat svého bratra. Sam o tom zpočátku nechce ani slyšet, ale když zemře stejným způsobem jako jeho matka i jeho přítelkyně Jessica , vydá se spolu s Deanem hledat Johna a během cesty pozabíjet všemožné bestie, které vyvrhlo samo peklo.

Jeho brácha má príma bráchu

Je libo  Krvavá Mary, měniči, Bílá paní nebo pekelný dům?

Celý seriál je svým způsobem katalog nadpřirozených bytostí od A do Z. Hned v pilotním díle se setkáváme s Bílou paní, tedy s duchem krásné stopařky, která láká řidiče do smrtelného nebezpečí. Dále poznáme Wendiga – tvora, který dříve býval člověk, ale teď je nesmrtelným přízrakem, který se živý lidským masem. Během všech pěti odvysílaných sérií se vystřídá mnoho bytostí ze záhrobí, se kterými se Dean se Samem budou muset vypořádat.

Dějová linka 4. a 5. řady se týká tématu apokalypsy. Na konci série se dostal Dean do pekla, ale hned v prvním díle následující řady se pomocí anděla Castiela dostal na svobodu. Andělé očekávají apokalypsu, ale ne všichni jsou na stejné straně. Ze Sama se stal tak trochu maniak pijící démonskou krev a souložící s démonkou, která nechce předejít peklu na zemi, ale rozpoutat ho. Lucifer se dostane na povrh zemský a peklo může začít.

Metallicar

Fanoušci jsou rozdělení na dva tábory

Ne každý fanda seriálu uvítal téma apokalypsy. Sledovanost klesla, ale i přesto si Supernatural udržel dobrá čísla sledovanosti a může pokračovat šestou sérií. Původně měl tvůrce Eric Kripke naplánovaný děj tak, aby vyšel na pět řad. Některým divákům chyběly typické duchařské díly, které byly k vidění v prvních řadách seriálu, ale i přesto si Supernatural stále zachoval silnou fanouškovskou základnu, která se stále rozšiřuje.

Zajímavosti

– V jedné z verzí scénáře první epizody, kterou Eric Kripke předložil studiu, končila epizoda tak, že bratři nacházejí svého otce mrtvého na stropě.

– V jedné z mnoha verzí scénáře první epizody Sam podezřívá Deana z toho, že je sériový vrah a taktéž že zavraždil jejich otce.

– Epizoda Bloody Mary je umístěná do rodného města Erica Kripkeho a několik jmen zmíněných v dialozích odkazuje na Ericovy dobré přátele.

– V průběhu natáčení epizody Scarecrow v Stanleyho parku byl nedaleko spatřen muž se zbraní. Štáb okamžitě zavolal Jensenovi a Jaredovi, aby na natáčení nechodili, zalarmovali policii a SWAT. Ti celý park uzavřeli a po neznámém muži pátrali. Nakonec se zjistilo, že šlo o člena jejich týmu na speciální efekty.

Sexy anděl Castiel

Lovci duchů (Supernatural)

Horor/Drama/Mysteriózní/Thriller
USA,2005, 40 minut

Režie: Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl, Charles Beeson, Guy Norman Bee, Philip Sgriccia, Steve Boyum, Chris Long, Whitney Ransick, Adam Kane, Tim Lacofano, Eric Kripke
Hrají:
Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan, Misha Collins , Katie Cassidy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Supernatural: Vydejte se s námi na lov duchů