Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Superfinále: Lukáš Adamec SuperStar vyhrál a daroval Gunčíkové část své výhry

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

6. 6. 2011

foto Lukáš AdamecPo několikaměsíčních bojích, tunách nervozity a stresu se soutěž Česko Slovenská SuperStar konečně dobrala konce. V grandfinále předstoupili před porotu poslední dva soutěžící. S šekem a titulem Česko Slovenské SuperStar ale odešel jen jeden.

foto Lukáš Adamec

Lukáš Adamec, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Večer zahájila celá finálová dvanáctka společnou písní od Robieho Williamse, která byla příjemným osvěžením po neustále omílané skladbě Nevzdávám. Všichni zpěváci se uvolnili a při písni pěkně vyřádili. Petr Ševčík zakřičel a ukázal, že s jeho hudební kariérou rozhodně není konec.

I slavné skupiny sledují SuperStar – tedy některé z nich. Zeptali jsme se za vás, koho by chtěli vidět jako vítěze. Také nejvytíženější tým Topzine.cz, který přinášel reportáže a fotogalerie, vyřkl svůj názor.

TIP na vítěze Ondry Homoly z kapely The Roads

Lukáš Adamec

V Německu to sice nesleduji, nedávají to a hlavně nemám ani televizi, ale co jsem našel videa na internetu, tak spíše on, vybírá si lepší pecky (smích).

Gabriela a Lukáš museli za večer odzpívat tři písně. První si zvolili sami, druhou určil soupeř, jako třetí byla vybrána skladba, jež se soutěžícím povedla v průběhu soutěže odzpívat nejlépe. Ještě před zazněním prvních tónů jsme se ale mohli podívat do domovů obou soutěžících. Gabriela představila svou školu, kapelu a rodnou vesnici, kde se nakonec po třech měsících opět setkala s rodiči.

TIP na vítěze Honzy Žampy z kapely Eddie Stoilow

Gabriela Gunčíková

Česká Anastacia, chraplák, a to charisma…

Gabriela si vzala do úst Bon Joviho, což pro nikoho asi nebylo velkým překvapením. Na jevišti byla opět jako doma. Vokály jí tentokrát odzpívali bývalí kolegové, kteří soutěž opustili o několik kol dříve. Gabriela tak odstartovala grandfinále svým grandiózním hlasem a suverénním vystoupením.

TIP na vítěze Kryštofa Michala ze Support Lesbiens

NESLEDUJI

Bohužel svůj tip nemám. Nebyl čas sledovat SuperStar, děláme na nové desce a je spousta práce.

Jak to viděla porota?

Habera: Největší problém byly hluboké tóny před refrénem. Tam dole na to nemáš. Ale na rozběh jsem spokojený.

Rytmus: Ani nevím, co mám říct. Bylo to dobré.

Osvaldová: Nasadila jste značnou energii. Byl to naprosto profesionální výkon.

Zeťová: Sedlo to jako zadní část těla na hrnec. Krásný.

Můj verdikt: Gabriela má krásný hlas, ale už mě nebaví. Všechna její vystoupení jsou si příliš podobná – hudebně i pohybově.

Také Lukáš Adamec představil svůj domov. Do Košic z Prahy odletěl letadlem. A svůj první let si užil přilepený k okénku. Po přistání a několika fotografiích se svými fanoušky šel překvapit svého mladšího bratra do školy a pak jsme se vydali k rodině a za Lukášovou kapelou.

TIP na vítěze Jana J. Nedvěda, frontmana Bek Ofis

Lukáš Adamec

Vzhledem k zdánlivě silnějšímu ženskému publiku vyhraje díky hlasům Adamec. Nicméně – výkonem mne osobně přesvědčuje Gabriela Gunčíková.

Jako první píseň zvolil Lukáš Red Hot Chili Peppers a jejich By the Way. Lukáš ukázal, co dokáže. Na pódium se přiřítil s neuvěřitelnou energií a kromě zpěvu ukázal, že mu není cizí ani rap.

Jak to viděla porota?

Rytmus: Lukáš Adamec je tu zaslouženě.

Osvaldová: Máte dobrej výběr. Na těch skladbách mě vždycky utvrdíte, že jste velmi dobrej zpěvák a že jste pohybově nadanej.

Zeťová: Bylo to výborný.

Habera: Pár míst bysme určitě upravili – ve frázování. Ale v podstatě velmi dobré.

Můj verdikt: Wow, Lukáš je pro mě o level výš než Gabriela.

Lukáš vybral Gabriele pro druhé kolo píseň Věry Špinarové Tenkrát na západě. Gabriela vyměnila minisukně za elegantní dlouhé šaty, rockerku nechala spát a ponořila se do hloubky oné skladby.

foto Vlastimil BlažekVlastimil Blažek – editor hudební rubriky, Topzine.cz

Lukáš Adamec

Sympatičtější než Gábina, volil dobré songy, radost i smutek neskrývá a mohl by to dotáhnout hodně daleko.

Jak to viděla porota?

Osvaldová: Sklidila jste zasloužený potlesk. Dala jste to s přehledem. Ale nevím, jestli je Lukáš váš kamarád, protože píseň je to neskutečně těžká.

Zeťová: Jsi druhá žena, která tuhle píseň zazpívala skvěle. Pro mě jsi, miláčku, hvězda.

Habera: Lukáš ti vybral velmi dobře. Ty touhle písní pravděpodobně vyhraješ SuperStar.

Rytmus: Jeden z nejsilnějších okamžiků celé této soutěže.

Můj verdikt: Bylo to neskutečně emotivní. Gabriela dokázala, že umí zpívat i jemně.

Gabriela pro Lukášovo druhé vystoupení večera vybrala Spin Doctors a jejich Two Princes. I když první píseň sedla Lukášovu hlasu mnohem lépe, opět zazpíval se ctí a svůj pobyt na jevišti si užíval.

TIP na vítěze Bena Cristovaa, zpěváka a loňského účastníka soutěže

Lukáš Adamec

Je v pohodě, milej, příjemnej, přirozenej a asi bude Čechům bližší.

V sále a navíc pod světly muselo být příšerné horko. Lukáš se potil a potil, po chvíli vypadal, jako by vyšel rovnou ze sprchy.

Jak to viděla porota?

Zeťová: Bylo to příjemný. A že se nezabýval artikulací, mi vůbec nevadilo.

Habera: Zpomalené frázování. Bylo vidět, že tu nejsi doma. Gábina zasmečovala a tys to nechytil.

Rytmus: Já myslím, že to vůbec nevadí. Dnes je to o tom, jaký si kdo vytvořil fanklub.

Osvaldová: Vy jste skladbu vybral lépe. Pro mě je to bezduchý rozpočítávadlo, ale na to jste jí dal dobře.

Můj verdikt: Gabriela vybrala vážně špatnou skladbu. Lukášovi se to nepovedlo, nemělo to ducha.

Eva Makovská – fotografka, Topzine.cz

Gabriela Gunčíková

Má všech pět P.

Soutěžní rivalita byla na okamžik odsunuta stranou, když na jeviště přišli bývalí kolegové dnešních soutěžících. Pro dva zbývající finalisty si připravili skladbu Viva La Vida od Coldplay. Když jsem poslouchala některé dívky, které ještě před pár týdny soutěžily, byla jsem ráda, že do finále postoupila právě Gabriela s Lukášem.

Následovala Hvězdná pěchota. Vystoupila Samuela se směsicí skladeb poroty. Zazněly úryvky písní Láska je láska, Zlatokopka, Mission Unstoppable, Mám na teba chuť a další děsivé úpravy nejrůznějších skladeb. Ústa mi zůstala nevěřícně otevřená v okamžiku, kdy Samuela zahrála sólo na keyboard svými ňadry.

Jako druhý finalista Hvězdné pěchoty vystoupil Tomáš Mamut Barbar Konečný, který zahrál se svou kapelou vlastní skladbu. Každé druhé slovo jsem Tomášovi nerozuměla a při pohledu na jeho dva kolegy jsem poznala, co je to děs v hávu bláznovství. Na generála Hvězdné pěchoty však byla pasována Samuela.

Alena Uhlířová – redaktorka, Topzine.cz

Lukáš Adamec

Překrásná barva hlasu, charisma a emoce, které přenáší i na TV obrazovku.

 

Jako svou best of si Gabriela vybrala Europe a Final Countdown. Volba to byla rozhodně správná. Gabriela na jevišti řádila s vědomím, že je to její poslední sólová píseň soutěže. Čišela z ní energie i pozitivita, ani úsměvem nešetřila.

Jak to viděla porota?

Habera: Jsi přirozený talent, který má fantastický hlasový fond.

Rytmus: Až budeš dělat album, najdi si někoho, komu nebudeš věřit, aby s tebou nemanipuloval. A zachovej si svou vlastní tvář.

Osvaldová: Jste typ zpěvačky, který u nás není, nebo já ho nepamatuju. Jste ten kus domina, který u nás chybí.

Zeťová: Jsem na tebe hrdá. Ať to dnes dopadne jakkoli, u mě už jsi to vyhrála.

Můj verdikt: Bylo to hrozně fajn, Gabriela se do toho položila.

Lukáš si za svoji nej vybral skladbu Vašo Patejdla Nepriznaná. Navíc se sám doprovázel na klavír. Lukáš dokázal, že je schopný zazpívat skutečně všechno, a to ještě ve skvělé kvalitě. Tohle vystoupení bylo vážně důstojným závěrem letošní soutěže. Lukáš za klavírem, na kterém ležely růže, v obleku a z jeho úst se linuly fantastické jemné tóny.

Jak to viděla porota?

Rytmus: Nedovolím si kritizovat. Sedl sis za klavír a jsi pán.

Osvaldová: Bylo to strašně příjemný.

Zeťová: Pro mě to byla nejkrásnější skladba ze všech.

Habera: Celé jsi to překombinoval. Toto byla kuchyňská verze – nesoustředil ses na zpěv, abys nepokazil hru na klavír.

Můj verdikt: I přes nedokonalou hru na klavír byl Lukášův poslední výkon velmi milý a citlivý.

Hlavním hostem velkého finále byl Michal David. Zpěvák se představil mixem svých nejslavnějších písní. Zazněly tak největší diskotékové hity – Decibely lásky, Ruská Máša nebo Nonstop. Výborné výkony při tom předvedli tanečníci, zejména breakdance byl ukázkový. Michal David poté prozradil i svůj tip na vítěze – byla to Gabriela Gunčíková.

Finálová dvojice se těsně před vyhlášením výsledků postavila na pódium společně a zazpívala hit I Got You z muzikálu Pomáda. Soutěžní pár se roztančil a snad alespoň na okamžik oba zapomněli na vypjatost celého klání. Nutno dodat, že jim to spolu na jevišti vážně slušelo.

Snad už naposledy jsme si vyslechli společnou píseň finalistů – Nevzdávám. A následovalo vystoupení dalšího hosta. Teao přijel až z Velikonočních ostrovů a zatančil motivační bojový tanec hoko. Poté se ještě rozdaly dárky a mohlo se konečně přistoupit k vyhlašování výsledků. Porota dostala naposledy slovo, aby označila svého vítěze.

Jak to viděla porota?

Rytmus: Gabriela Gunčíková

Osvaldová: Gabriela Gunčíková

Zeťová: Gabriela Gunčíková

Habera: Gabriela Gunčíková

Můj tip: Lukáš Adamec

Verdikt hlasujících diváků: Lukáš Adamec

Po neuvěřitelných průtazích a spoustě zbytečných slov Leoš otevřel obálku s výsledky a společně s Tinou oznámil jméno nové Hvězdy. Šek na sto tisíc eur a titul druhé Česko Slovenské SuperStar získal Lukáš Adamec. Lukáš se neubránil slzám a dojetí. Převzal šek a prohlásil, že deset tisíc eur poputuje na konto Gabriely Gunčíkové. Poté už s Gabrielou ztišili publikum a zazpívali společný duet Erose Ramazzottiho a Tiny Turner Cose Della Vita.

Lukášovi získání titulu přinese také nesčetné povinnosti, ke kterým se podepsáním soutěžní smlouvy zavázal. Nějaký čas se tedy bude muset podřizovat vyšší moci. Ale nepředbíhejme: absolutní závěr večera patřil Michalu Davidovi, který představil svůj nový hit, a během zpěvu se míhaly sklenky šampaňského – Lukáš se svými přáteli a bývalými soupeři oslavoval vítězství.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Superfinále: Lukáš Adamec SuperStar vyhrál a daroval Gunčíkové část své výhry