Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sunflower Caravan: Retro pop is not dead

Redakce

Redakce

23. 7. 2010

Provokativní trio z Prahy si už získalo mnoho fanoušků za hranicemi naší republiky. Zbývá už jen pokusit se rozšířit řady domácích příznivců. To by se mohlo podařit na festivalu Beskydy Sound, kam Sunflower Caravan letos zavítají.

Sunflower Caravan, Zdroj: myspace.com

Nelze přesně určit, jak daleko do minulosti sahají první hudební počiny členů této ryze mužské hudební formace. S pokusy o seberealizaci prostřednictvím muziky začali všichni členové poměrně brzy, jisté však je, že ve složení Andy (klávesy, hammondky, piano), Vít (bicí) a Michell (basa) hrají od roku 2001.

Díky skutečnosti, že pánové měli dostatek času tříbit si hudební vkus a zdokonalovat své hráčské schopnosti daleko před založením Sunflower Caravan, vznikla ojedinělá, neobvyklá a velice originální skupina, která je na české hudební scéně unikátním jevem. Kapela se od začátku orientovala na ryze instrumentální skladby, které jsou velice charakteristicky pojatým návratem k popu pozdních 60. a raných 70. let. Za tento osobitý styl vděčí hlavně specifickému zvuku hammondek a celkové retro reprezentaci kapely.

Ohlédnutí zpět aneb retro pop je stále v kurzu

O tom, že návrat k ozkoušené popové klasice není nijak zpátečnický, svědčí i četné úspěchy této skupiny. V roce 2007 se zúčastnili spolu se švédskou kapelou The Ark koncertního turné po Evropě, na konci roku pak zazářili jako předskokani The Frames. V neposlední řadě byli nominováni na cenu Objev roku Anděl 2009.

Sunflower Caravan ovšem neusnuli na vavřínech a posouvají svůj styl a způsob vyjádření stále dál. Na albu z roku 2009 i na živých koncertech se objevují písně zpívané. Zpočátku prostřednictvím hostů, například Emy Brabcové či Jense Anderssona, později se vokálního partu chopil sám klávesista. O tom, zda se skupině podařilo i přes přidání zpěvu zachovat charakteristický a osobitý styl, se budeme moci přesvědčit již brzy na právě připravovaném albu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sunflower Caravan: Retro pop is not dead