×
TOPZINE.cz

Sunflower Caravan pokřtí smazané album

Trio Sunflower Caravan dokončuje ve studiu Soundsquare svou první desku, která by měla oficiálně vyjít 19. února. Ten den ji kapela spolu se svými hosty pokřtí v pražském klubu Roxy. Po koncertě se představí Martin Axén, kytarista skandinávských hvězd The Ark, a dvojice členů The Ark Sylvester Schlegel v roli DJ´s.

Sunflower caravan, Zdroj: archiv
Sunflower caravan, Zdroj: archiv

„Chceme, aby si každý, kdo ten večer přijde, s námi prožil nejen koncert, ale skutečný hudební večírek,“ řekl baskytarista Michell.

Deska Sunflower Caravan má hostit ve dvou skladbách hlas Emy Brabcové z již neexistujícího projektu Khoiba a jednu píseň nazpíval klávesista The Ark Jens Andersson. Kapela zároveň vylučuje, že by se kterýkoliv z těchto dvou zpěváků chystal u Sunflower Caravan na nějakou dobu zakotvit.

„Kromě vokálů se na desce objeví i violloncello v podání mladé čelistky Terezie a další nástroje náležitě obohacující dosavadní spíše koncertní zvuk kapely,“ dodal Michal Rejzek z D SMACK U PROMOTION. Celkem se na nahrávce objeví 14 skladeb.

Základy pro desku byly natočeny ve Švédském Malmö začátkem listopadu 2008, a už koncem toho měsíce si všichni zúčastnění prožili pořádný šok. Těsně před odjezdem na listopadové miniturné s Warren Suicide producent Martin Axén kapele do telefonu oznámil, že celá nahrávka je z neznámých důvodů k nenalezení. Souhra nešťastných náhod vedla ve studiu ve Malmö ke smazání téměř celé nahrávky, zachovaly se pouze dvě skladby v různém stadiu rozpracovanosti.

Sunflower Caravan vznikli v roce před více než sedmi lety. Ačkoliv do současné doby nevydali jedinou desku, dokázali se proslavit syrovým zvukem umocněným varhany. Nyní trio směřuje spíše k instrumentálnímu popu.1 Komentář Sunflower Caravan pokřtí smazané album

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..