×
TOPZINE.cz

Sunflower Caravan pokřtí smazané album

Sunflower caravan, Zdroj: archiv
Sunflower caravan, Zdroj: archiv

Trio Sunflower Caravan dokončuje ve studiu Soundsquare svou první desku, která by měla oficiálně vyjít 19. února. Ten den ji kapela spolu se svými hosty pokřtí v pražském klubu Roxy. Po koncertě se představí Martin Axén, kytarista skandinávských hvězd The Ark, a dvojice členů The Ark Sylvester Schlegel v roli DJ´s.

Sunflower caravan, Zdroj: archiv
Sunflower caravan, Zdroj: archiv

„Chceme, aby si každý, kdo ten večer přijde, s námi prožil nejen koncert, ale skutečný hudební večírek,“ řekl baskytarista Michell.

Deska Sunflower Caravan má hostit ve dvou skladbách hlas Emy Brabcové z již neexistujícího projektu Khoiba a jednu píseň nazpíval klávesista The Ark Jens Andersson. Kapela zároveň vylučuje, že by se kterýkoliv z těchto dvou zpěváků chystal u Sunflower Caravan na nějakou dobu zakotvit.

„Kromě vokálů se na desce objeví i violloncello v podání mladé čelistky Terezie a další nástroje náležitě obohacující dosavadní spíše koncertní zvuk kapely,“ dodal Michal Rejzek z D SMACK U PROMOTION. Celkem se na nahrávce objeví 14 skladeb.

Základy pro desku byly natočeny ve Švédském Malmö začátkem listopadu 2008, a už koncem toho měsíce si všichni zúčastnění prožili pořádný šok. Těsně před odjezdem na listopadové miniturné s Warren Suicide producent Martin Axén kapele do telefonu oznámil, že celá nahrávka je z neznámých důvodů k nenalezení. Souhra nešťastných náhod vedla ve studiu ve Malmö ke smazání téměř celé nahrávky, zachovaly se pouze dvě skladby v různém stadiu rozpracovanosti.

Sunflower Caravan vznikli v roce před více než sedmi lety. Ačkoliv do současné doby nevydali jedinou desku, dokázali se proslavit syrovým zvukem umocněným varhany. Nyní trio směřuje spíše k instrumentálnímu popu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..