Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sum 41 k premiéře v Praze v Roxy přidávají další koncert. Vstupenky jsou v prodeji i online

Redakce

Redakce

26. 5. 2010

Jedna z nejslavnějších punk rockových kapel Sum 41 zavítá do pražského klubu Roxy, aby si zde odbyla svou českou premiéru. A to hned dvakrát. Pro velký zájem fanoušků odehrají dva koncerty; 1. a 2. června. Role předskokanů se ujme slovenská kapela From Our Hands.

Sum 41, Zdroj: myspace.com

Historie kapely sahá do roku 1996, kdy si kapela ještě říkala Kaspir a později změnila název na Sum 41. Ve skupině od začátku působí zpěvák a kytarista Deryck Whibley a bubeník Steve Jocz. Baskytarista Jason Cone McCaslin se přidal až v roce 1999 těsně před nahráváním prvního alba Half Hour of Power (2000). V roce 2006 Sum 41 opustil jeden ze zakládajících členů, kytarista Dave Baksh, z důvodů uměleckých neshod. Od té doby je kapela oficiálně jen tříčlenná a Tom Thacker, který Bakshe nahradil, působí pouze jako hudební doprovod.

>>> Koupit vstupenky na Sum 41 zde <<<

Sum 41 vydali za dobu svého působení 5 studiových alb. Po prvním CD následovalo v roce 2001 All Killer No Filler, díky kterému se proslavili po celém světě. Bylo to především díky singlům Fat Lip a Into Deep, které doprovázely videoklipy plné humoru typického pro Sum 41. Fat Lip se navíc dostal do povědomí lidí i díky jeho zařazení na soundtrack k filmu Prci, Prci, Prcičky 2.

Rok 2002 přináší nové, tvrdší album Does This Look Infected?, které uváděly singly Still Waiting a The Hell Song, zařazený na soundtrack k dalšímu dílu kultovních Prciček.

Album Chuck z roku 2004 vzniklo poté, co Sum 41 odcestovali s charitativní organizací War Child Canada do Konga, kde dokumentovali probíhající občanskou válku. Album bylo pojmenováno Chuck na počest pracovníka OSN Charlese Chucka Pelletiera, díky kterému se kapela dostala do bezpečí poté, co poblíž jejich hotelu vypukly boje. Zážitky z Konga výrazně poznamenaly tvorbu a Chuck je tak mnohem vážnější a tvrdší, než bylo u Sum 41 dříve zvykem.

Se zatím posledním albem Underclass Hero z roku 2007 se vrací ke zvuku z prvních alb, který je ale kvůli odchodu Dava Bakshe méně metalový. V současnosti se Sum 41 kromě koncertování věnují přípravě nového alba, jak avizují na svém MySpace.

Vstupenky jsou v předprodeji za 549 korun a jsou k zakoupení online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sum 41 k premiéře v Praze v Roxy přidávají další koncert. Vstupenky jsou v prodeji i online