Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Stylové kabelky na notebook

Petra Červená

Petra Červená

20. 7. 2010

FOTO: obal na notebookZapomeňte na černé či antracitové obaly, které zcela zakryjí ten neocenitelný výdobytek 21. století. Když dáváte přednost bezdrátovému životnímu stylu, proč ho balit do obalů postrádajících jakoukoliv designovou vychytávku? Období nudných, všedních a fádních tašek na notebook definitivně končí. Připravte se na barevnou jízdu s mixem tvarů, potisků, přívěšků a dalších doplňků.

FOTO: laptop sleeves

Laptop sleeves, Zdroj: knomobags.com

Módní návrháři se konečně zaměřili i na tašky na notebooky, které poměrně dlouhou dobu stály na okraji jejich zájmu. S tím je ale konec. Obaly na přenosné počítače se staly nedílnou součástí módního doplňku. S návrháři to však mnohdy bývá složité a z oděvu leckdy vytvoří nenositelný, i když kreativitou hýřící model. Co se týče notebooků, drží se, prozatím, při zemi.

Funkčnost tašek zůstává zachována, jen se změnila barevnost a variabilita se přizpůsobila jejich majitelkám. Křehký notebook tak můžete při cestování uložit v kufříku, batohu, zavazadle na kolečkách nebo v tzv. sleeve, což je ochranný obal, který notebook pevně obepíná a nedovolí mu žádný pohyb.

FOTO: kabelka na notebook

Luxusní kabelka na notebook, Zdroj: knomobags.com

Český trh nenabízí příliš zajímavý výběr pro ty, kdo volí extravaganci, nebo pro někoho, kdo dává přednost individualitě. Pokud nejste příznivci konvence a máte rádi neotřelý styl, pořiďte si obal například od Vohozu. Potisk vám zhotoví i podle vašeho vlastního návrhu, takže nenechte svoji fantazii pouze snít a dejte svým nápadům konkrétní podobu.

Jistým protipólem Vohozu je značka Playbag, která vyrábí tašky z recyklovaných materiálů, a jejich nejnovější model Messenger je určen především pro vyznavače sportovního stylu. Pokud chcete, aby byl váš notebook k nepřehlédnutí, zajděte si na virtuální návštěvu do internetového obchodu Vitamin Fashion. Kolekce vznikají v menších sériích a po vyprodání jsou nahrazeny novými modely. Zaujmou hlavně svými nápadnými tvary okořeněnými vyváženou barevnou kombinací.

Váš notebook ochrání měkké polstrování a nepromokavý materiál svršku i podšívky. Vitamin nabízí i krycí samolepky pro notebooky a část vzorů vychází z jejich poslední kolekce notebook obalů a tašek. Můžete si tak snadno vytvořit originální komplet.

FOTO: kabelka na notebook

Kabelka pro malý notebook, Zdroj: knomobags.com

Od roku 2003 loví v českých vodách své zákaznice Mango Tango. Láká kvalitou, cenovou dostupností a hlavně širokou nabídkou. Ať už potřebujete kabelku jednodušší bez znatelné okázalosti, protože využíváte notebook v kanceláři, na pracovní schůzky či porady a k vašemu kostýmu je praktičtější střízlivější styl, i když klidně s příměsí luxusu například v podobě krokodýlí kabelky.

Nebo je pro vás notebook nepostradatelný na cestách a ve škole a v takovém případě si můžete směle dovolit experimentovat. Mango Tango je ve svých kolekcích připravené na jakoukoliv zákaznici. Nepřekvapí leopardí vzor, maskáčová kabelka nebo květinové vzory inspirované Dálným východem.

FOTO: červená kabelka na notebook

Kabelka na notebook na pracovní schůzku, Zdroj: knomobags.com

Špetka luxusu

Pro opravdu náročné ženy navrhl módní návrhář Julien Macdonald kabelky speciálně pro notebooky s mobilní technologií Intel Centrino. Vyrobeny jsou z kůže se zlatými doplňky pouze ve třech barvách: bílé, růžové a černé. Kabelky seženete pouze ve vybraných buticích, které spolupracují s Julienem, uměleckým ředitelem módního domu Givenchy, a samozřejmě na akcích firmy Intel.

Tato vcelku nevýrazná, všední kabelka má díky nálepce haute couture a jménu Julien Macdonald cenu pohybující se v přepočtu na koruny kolem 25 000. Kabelky pro laptop ve velkém stylu spojují eleganci, precizní zpracování a mnohostranné využití. Jen ta cenová hladina se pohybuje příliš vysoko. Takže i když mnohým z nás srdce říká: kup to, peněženka nás rychle zchladí studenou sprchou.

Snesitelným kompromisem může být oblíbená holandská designerská firma Oilily. Její výraznou barevnost si nelze splést, poznáte ji neomylně. A k tašce na notebook je možné zakoupit i kabelku, peněženku a kosmetickou taštičku, vše z jedné kolekce.

FOTO: obal na notebook

Dobře ukrytý notebook, Zdroj: bagschat.com

Pokud patříte mezi čekatelky na sezónní slevy, máte už jistě vytipované jedinečné kousky, u kterých jen netrpělivě vyhlížíte pro vás přijatelné ceny. A vzhledem k tomu, že slevy jsou v plném proudu a je čerstvě po výplatách, směr většiny z nás v prosluněných parnech, ať už v lodičkách, dřevácích, páskových botách nebo kristuskách, má jasný cíl: nákupní střediska.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stylové kabelky na notebook