Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kvalitní sportovní oblečení je praktické i sexy

Redakce

Redakce

2. 8. 2010

Pokud jako já jste to s žádným sportem nemysleli vážně, za celé léto uběhnete asi dva kilometry, párkrát přeplavete bazén či rybník, a když nefouká, tak si jdete zahrát badminton, tak vám ke sportu stačí pár bavlněných kraťasů, tílek, tenisky a plavky. Ale pokud jste mým pravým opakem, měli byste investovat do kvalitního oblečení určeného speciálně pro sport. Podívejte se s námi na nabídku.

Stella McCartney pro Adidas

Móda se už dávno netýká jen oblečení do práce, města, společnosti. Důkazem a příkladem může být přední módní návrhářka Stella McCartney, která pro sportovní značku Adidas pravidelně navrhuje sportovní oblečení, které svým designem rozhodně vybočuje ze záplavy všech červených, modrých, bílých a černých praktických věcí na sport ve stále stejném nudném designu.

V kolekci Stelly sice tyto barvy také převládají, ale střihy a lesk vše dostávají do jiné módní dimenze. Kolekce pro toto léto Adidas Stella McCartney je zaměřená snad na všechny sporty, výběr je pestrý. Tanec, plavání, golf, tenis…

FOTO: Sportoví oblečení - Alexander McQueen

Alexander McQueen pro Puma, Zdroj: puma.com

Alexander McQueen pro Puma

Nedávno zesnulý designér Alexander McQueen spolupracoval s Pumou pouze pro jednu kolekci – jaro/léto 2010. Designově je tato kolekce velmi pestrá, ale kdybyste se rozhodli jít v ní například běhat, těžko byste uspěli. U několika párů dámských bot je vysoká platforma, takže za pár metrů byste mohli riskovat zvrtnutou nohu. Z toho lze usoudit, že je tato kolekce spíše streetová než určená pro sport.

FOTO: Sportovní oblečení - Nike

Sportovní oblečení – Nike, Zdroj: nike.com

Nike

Nike zaručeně patří na bednu těch nejznámějších sportovních značek, ale za ostatními dvěma (Puma, Adidas) docela zaostává v jedné věci – nehostí světové módní designéry. Obvykle se do tvorby kolekce zapojí nějaký slavný sportovec, ale to se pak dá čekat, že nevznikne nic příliš vybočujícího z řady. I přes tento menší nedostatek ale vypadá celá aktuální kolekce moc dobře. Navíc narozdíl od Pumy je jejich kolekce pro sport opravdu praktická a určená k propocení při namáhavém sportu. Obzvláště oceňuji pestré barvy, které se tu objevují. Od jejich typické růžové po tyrkysovou.

FOTO: Oblečení Roxy

Oblečení Roxy, Zdroj: 1tshirtsworld.com

Skate značky – uniforma mladých lidí

Roxy, Billabong, Quicksilver… loga která vídáme denně. Nevím, čím to je, ale v posledních dvou letech se jich nějak přemnožilo. Skate oblečení teď nosí snad každý, i ten, který na skateboardu nikdy nestál. Člověk oblečený v této značce se zdá být, pro ostatní uznávající tuto uniformu, svatým a taky se tak mnohdy cítí. Tenhle trend příliš nechápu. Design oblečení a doplňků pro sport je sice skvělý a zábavný, obzvlášť v zimních kolekcích, ale na slova „pro sport“ bych kladla důraz. Měli bychom (byste) se naučit rozlišovat příležitost, kam sportovní oblečení nosit. Nejlépe uděláte, když ho budete nosit pouze pro sport nebo volnou chvíli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kvalitní sportovní oblečení je praktické i sexy