Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Stylová restaurace Imrvére – bazarový ráj

V beskydském městečku Frýdlantě nad Ostravicí můžete najít stylovou restauraci, která vás okamžitě nadchne svou retro atmosférou a skutečně originálním interiérem. Milovníci starožitností a bazaroví nadšenci, račte vstoupit, budete uchváceni!

Venkovní terasa, Zdroj: Taťána Kročková

Venkovní terasa, Zdroj: Taťána Kročková

Před restaurací, a to dokonce i v zimním období, stojí klavír, který kupodivu ještě stále hraje. Na otázku „jak“ není třeba odpovídat. Venkovní terasa je prostorná a velice příjemná. Z retro reprobedny umístěné nad vchodem do restaurace se line bohulibá hudba, nejčastěji jazz, kultovní muzika let dávno minulých nebo jakékoli současné nekonvenční žánry, a láká nás dovnitř.

Interiér je vskutku působivý. To se musí vidět. Po celé restauraci najdete zavěšeny výstavní archivní kousky, staré hudební nástroje, cedule, fotoaparáty, hmoždíře, váhy, hrnce, trumpety, vysavače, brusle, prostě jedním slovem řečeno VĚCI. Na klavíru stojí starý gramofon s černouškem, v krbu plápolá oheň a zezadu jsou slyšet výkřiky nadšených hráčů bowlingu. I bowlingové dráhy lemují stěny  vyzdobené v retro stylu. Zkrátka celá restaurace je jeden velký bazar.

Originální osvětlení, Zdroj: Taťána Kročková

Originální osvětlení, Zdroj: Taťána Kročková

Kuchyně je také velice lákavá. Jídelníček je originálně graficky zpracovaný, opět v retro stylu, v nabídce mimo každodenního menu a širokého výběru jídel na objednávku a specialit včetně mnoha druhů pizzy s originálními specifickými názvy najdete také různé druhy výborných čajů podávaných k vodní dýmce. Vaří zde opravdu dobře, to se musí nechat. Cena menu je velmi příznivá a jídla jsou kvalitní a chutná.

Dětský koutek zde nenajdete. Ale na stolečku poblíž vchodu můžete najít kromě archivních čísel Rudého práva také šachy, scrabble, domino a jiné společenské hry, které zabaví nejen děti, ale i dospělé. Na děti bylo ale myšleno také v jídelním lístku, který nabízí dětská jídla s milými a příznačnými názvy.

Toalety se nacházejí v prostoru nad schodištěm, jsou barevně vymalované a působí velmi sympatickým dojmem.

Interiér nad schodištěm, Zdroj: Taťána Kročková

Interiér nad schodištěm, Zdroj: Taťána Kročková

Restaurace je napůl nekuřácká a napůl kuřácká, tedy u stolů na levé straně se nekouří a na pravé ano, aby to bylo spravedlivé pro všechny. Vymyšleno je to vskutku zajímavě, ale červenající oči a černající plíce nekuřáků v přímé úměrnosti s přibývajícími hodinami strávenými v restauraci, byť u nekuřáckého stolku vypovídají o tom, že to zase až tak geniální nápad není.

Kromě toho, že se zde můžete dobře najíst, zahrát si bowling nebo si občas i poslechnout živou hudbu – byla jsem svědkem okouzlujícího vystoupení klavíristy a saxofonisty, můžete si zamluvit prostory k oslavě narozenin nebo zde uspořádat firemní večírek. Restaurace přijímá jak platební karty, tak i stravenky, což je potěšujícím faktem a zdarma nabízí připojení Wifi.

www.imrvere.com

Adresa: Smetanova 87, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí

Provozní doba: Po – Ne  11:00 – 24:00

Tip na jídlo: Pizza

Hodnocení: 5*****

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stylová restaurace Imrvére – bazarový ráj