Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Styl a Kabo oslavil 40. výročí. Vystavovaly české i zahraniční značky

Redakce

Redakce

25. 9. 2012

Veletrh Styl a Kabo letos oslavil již 40. výročí! Milovníci módy si v Brně přišli na své. Podívejte se, které značky nabídl a jaké dojmy v návštěvnících zanechal.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/styl-kabo-40-vyroci/]

Veletrh byl již tradičně rozdělen mezi dva hlavní pavilony. V prvním se představil STYL a jeho módní přehlídky, do druhého se soustředil design koženého a obuvnického zboží. Veletrh, na kterém se představilo celkem 284 vystavovatelů ze 14 zemí, tak přilákal pozornost pěti tisíc návštěvníků.

Co letos nabídl STYL?

V pavilonu STYL se představil například rakouský Giesswein s unikátními vlněnými oděvy, maďarský C-PARK s módními kabáty nebo portugalská dámská konfekce Rita Castro. Poprvé v Brně vystavovaly italské kožené a kožešinové výrobky značky Delso Mode, plavky Eurofala, noční prádlo Vamp, originální dětské oblečení značky Little Rock Star, luxusní punčochy značky Item – m6.

V souladu s novým mottem „Fashionberries“, které odkazuje na speciality módního trhu, se tak podařilo zviditelnit řadě značek nově vstupujících na český trh. Jednalo se především o zboží ze segmentu střední a vyšší cenové kategorie.

Rukavice na míru a přední české modelky

Zajímavostí na tomto veletrhu pak byla výroba rukavic přímo na míru každému zákazníkovi, a to z dílny Stanislava Váchy. Mezi doprovodné programy pak patřily módní přehlídky, kde se pak střídaly jednotlivé kolekce plavek spolu s kolekcemi na jaro a léto 2013.

Velký zájem vzbudila unikátní přehlídka Power of Design s inspirativními kolekcemi úspěšných návrhářů z České republiky, Slovenska a Polska. Na mole jste zde mohli vidět modelky, jako je Agáta Hanychova, Tereza Fajksová a finalista soutěže muž roku Miroslav Kolenyak.

I přesto, že se zájem obchodníků o veletrh mírně snížil, jsou tyto expozice stále prestižní módní událostí, která každoročně do Brna přiláká několik tisíců módních milovníků.

 

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Styl a Kabo oslavil 40. výročí. Vystavovaly české i zahraniční značky