Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Stupně šetří elektriku

Redakce

Redakce

14. 1. 2010

100C-1Palác Akropolis se včera, ve středu 13. ledna, rozhoupal do rytmů akustických kytar, dechů i smyčců. Akustičtí Goodfellas a 100°C v exkluzivním akustickém podání rozehřáli zmrzlou metropoli.

Kapela Goodfellas

Kapela Goodfellas, Zdroj: archiv

Divákům se předvedla karlovarská kapela Goodfellas, která si je hned od začátku získala svým energickým powerfolkem. Hlavní kapelou večera byla ale trash-popová šestice 100°C, která se nechala strhnout akustickým soundem a vystřihla bravůrní set, okořeněný navíc vokálem Sabiny Feldmanové a podpořený smyčcovým dívčím triem.

Kapela Goodfellas, která je momentálně nominovaná na Kulturní událost roku 2009 v Karlovarském kraji, spustila svůj playlist hned v osm hodin. Pro opozdilé příchozí tak připravila milé přivítání. Veselí kluci, mazlící se se svými nástroji a  živelný frontman, běhající po pódiu a rozhazující energii do publika plnými hrstmi, uvolnili atmosféru v sále a ten se začínal pomalu ale jistě plnit.

Zařazení kapely Goodfellas do jakési kolonky folku by bylo možná zavádějící. Protože drive, který z nich je cítit, postrádají i kdejací rockoví divoši. V některých písních byly dokonce patrné  náznaky přibarvení hip-hopem, jazzem a bluesem.

Kapela 100C

Kapela 100°C, Foto: Zuzana Hloušková

Po posledním songu si publikum samozřejmě vykřičelo přídavek a kolem půl desáté už na pódiu zněly známé melodie v poněkud obměněném hávu. Kapela 100°C se lehce rozrostla. Vedle Jakuba Johánka usedla tmavovlasá Sabina Feldmanová, která svým vokálem po celou dobu zjemňovala jeho linky.  Několik songů dokonce podpořilo smyčcové trio. Křehké slečny vzaly za smyčce a atmosféra se na chvíli přesunula z rockových pódií do filharmonie.

Spolupráce s fanklubem diváků byla značná, protože se po každé písni rozburácel sál ohromným aplausem. Jestli akustický set sedí kapele 100°C lépe, než jejich klasické elektronické živáky, je otázkou. Pro zpestření zcela určitě význam má. Ale skalní fanoušci už se možná těší, až se Stupně zapojí zase zpátky do zásuvek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stupně šetří elektriku