Menu
TOPZINE.cz
Studium

Studium na střední škole v USA? No problem!

Do you speak English? Do you study at high school? Do you wish to explore the USA during one year, to study, to travel and to find out how many hamburgers an average US citizen eats per day?

FOTO: Panorama New Yorku s americkou vlajkou v popředí

Které místo, notoricky známé z amerických filmů, chcete navštívit?, Zdroj:sxc.hu

Pokud je vám 16 až 18 let, studujete na střední škole a chcete zažít atmosféru americké high school, zkuste navštívit nebližší sídlo Rotary klubu. Když projdete výběrovým řízením, pomohou vám vybrat nejen střední školu, kde strávíte deset měsíců, ale také tři až čtyři hostitelské rodiny, u kterých budete během pobytu bydlet. U každé strávíte přes tři měsíce.

Jednoroční studium na střední škole

Jelikož cílem vašeho pobytu je především kulturní výměna, tím starost o vás nekončí. Během roku vám se vším pomáhá counselor a další student, který již dříve v rámci programu vycestoval. Také se pořádají různé víkendové nebo i delší akce a výlety, například dvou až čtyřtýdenní výlet po krásách Spojených států. Nejde tedy o zakoupení zájezdu, ale o celoroční spolupráci s organizací.

Výměna probíhá na principu kus za kus, takže organizace může do zahraničí (nejenom USA, ale i do Kanady nebo Austrálie a dalších zemí světa) vyslat jen tolik českých a slovenských středoškoláků, kolik jich k nám přijede. Rodina, která pošle své dítko do světa, často přijme jiného zahraničního studenta. Programu se ale mohou účastnit i rodiny, které fungují jenom jako hostitelé, aniž by někoho vysílali.

Kolik budete potřebovat dolarů?

Tímto způsobem významně klesají životní náklady studenta, jelikož rodina pořád platí za ubytování a stravování v České republice pro zahraničního hosta, stejně jako by platila za svou ratolest, zatímco americká rodina financuje život českého středoškoláka. Životní náklady v USA jsou samozřejmě vyšší.

FOTO: Dva hamburgery na stole.

Jsou pověsti o amerických hamburgerožroutech skutečně pravdivé?, Zdroj: sxc.hu

Nicméně, jelikož účastníci pobytu podle podmínek Rotary nemohou pracovat, váš místní Rotary klub vám vyplácí kapesné, které je stanoveno na zhruba 150 dolarů měsíčně. Proto konečná cena celého pobytu pro školní rok 2011/2012 činí 45 tisíc korun, z čehož část padne na studentovo kapesné, které může utratit podle své vůle. Jelikož se jedná o neziskovou organizaci, celá suma je využita na zajištění pobytu. Ke konečné kalkulaci samozřejmě musíte ještě započíst letenku a vízum.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studium na střední škole v USA? No problem!