Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Studijní obory na VŠ: Teologická fakulta vám poskytne nadhled

Redakce

Redakce

27. 12. 2010

FOTO: Vysoká školaKam na vysokou? Jste hloubavý, humanitně zaměřený typ, zvládáte jazyky, slovo náboženství vám není cizí? No tak zkuste teologii. Biblické jazyky se jen tak někde nenaučíte.

FOTO: Studenti

Studovat teologii znamená osvojit si i latinu, hebrejštinu a starořečtinu, Zdroj: sxc.hu

Úkolem dnešní teologie je zkoumat různá náboženství a podrobovat je kritice. Hlavně tedy křesťanství. Student, jestliže se jedná o evangelickou fakultu, si musí osvojit biblické jazyky. Řečtinu (pasivně, nelze dnes používat, řečtina stará 2000 let) a kvůli chápání starozákonního textu také latinu a hebrejštinu. Tímto se nám možná trochu více ukazuje, o co v teologii jde, pochopení textu a usilování o co nejlepší biblický překlad, který dál velmi pomůže při teologickém bádání.

Obor si můžete vybrat z následujících – Dějiny teologie, Systematická teologie (snaží se popsat, co je obsahem víry), Morální teologie a Praktická teologie. A jednou z vás bude bakalář nebo lépe magistr či doktor.

FOTO: Knihovna

Studenti jsou častými uživateli knihoven, Zdroj: commons.wikimedia.org

Uplatnění naleznete v církvi, školství, diakonii, v sociálních a humanitárních službách i v různých humanitně orientovaných institucích (státní služba, nevládní organizace apod.).

Ale hlavně vám tato škola poskytne široký záběr. Jednadavacetiletý Honza se ve studiu opravdu našel a neměnil by: „Studovat teologii někdy není snadné, člověk přichází o iluze a objevuje pravdu tam, kde by ji nehledal. Ale možná právě proto si studia tak cením,“ usmívá se.

V České republice si můžete vybrat z těchto fakult

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Univerzita Karlova

Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého

Je to sice náročné studium, ale má svou tradici. Když podrobně studujete filozofie různých náboženství, je dost pravděpodobné, že vás to ovlivní ve vašem nazírání na svět. Proto patří teologie mezi nejosobnější studia vůbec.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studijní obory na VŠ: Teologická fakulta vám poskytne nadhled