Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Studený podzim oživte červenou rtěnkou. Tipy pro blondýnky i brunetky

Redakce

Redakce

22. 9. 2011

FOTO: Rudé rtyNestárnoucí nadčasová klasika? Červená rtěnka. Pokud ovšem víte, jak ji nosit. Rudý odstín odjakživa vypadá na ženských rtech neuvěřitelně sexy a vládne i letošnímu podzimu. Nebojte se ji nosit a uvidíte sama, jak si ji zamilujete.

FOTO: Červené rtěnky

Můžete si vybrat z několika odstínů!, Zdroj: lancome.com, dior.com

Pokud chcete působit elegantně a nevypadat jako od kolotočů, dodržujte základní pravidla pro nošení červených rtů. Správně sladit odstín rtěnky s barvou pleti je základní věc, na kterou je třeba myslet. Je to jednoduché: blondýnky se světlou pletí si mohou dovolit nosit zářivě červené a světlejší odstíny. Pro brunetky se snědou barvou kůže jsou lepší nahnědlé a tmavší odstíny.

Krok za krokem ke svůdným rtům

Jako první naneste na rty jemný peeling a trochu balzámu. Budou pak mnohem hebčí a nevzniknou vám na nich nechtěné prasklinky, které s červenou rtěnkou nevypadají nejlépe. Poté okraje rtů orámujte konturovací tužkou ve stejném odstínu.

Dokonalého efektu dosáhnete, pokud budete rtěnku nanášet jemným štětečkem, a ne přímo prstem nebo tyčinkou. Nanášením barvy pomocí štětečku dosáhnete odstínu, který jste vyžadovala a výsledek bude opravdu perfektní.

Jestli se rozhodnete zvolit i červené nehty, dejte si pozor, aby měl lak naprosto stejnou barvu jako vaše rtěnka. Pokud tomu tak nebude, mohla byste dosáhnout úplně opačného efektu, než jste původně chtěla.

FOTO: Rudé rty

Celebrity na červeném koberci v rudé rtěnce, Zdroj: youtube.com

Provokativní rudá barva by se měla nechat vyniknout o samotě. To znamená, že zbytek obličeje by měl zůstat co nejvíce přirozený. Maximálně zvýrazněte oči řasenkou, ale to je vše. Smyslné červené rty kompletně změní váš obličej a samy o sobě pak budou působit výrazně. S jinými líčidly to už raději moc nepřehánějte.

Vzrušující rudou se můžete nechat inspirovat nejen na přehlídkových molech, ale zejména u slavných hereček, jako je Megan Fox, Anne Hathaway nebo Cameron Diaz, pro které jsou výrazné rty neodmyslitelným doplňkem na červeném koberci. Takže se nebojte obout podpatky, naličte rty a celý den bude jen o vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studený podzim oživte červenou rtěnkou. Tipy pro blondýnky i brunetky