Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Studentský film se představí ve Zlíně. Zdarma uvidíte drama i loutky

Redakce

Redakce

12. 6. 2011

Buďte IN, buďte In ZlIN! Studenti z Univerzity Tomáše Bati pořádají premiéru svých filmů ve Velkém kině ve Zlíně. Slavnostní večer proběhne 14. června 2011 za účasti tvůrců a široké veřejnosti. A vstup je zdarma!

Srdcová dáma od Dity Krčové, Zdroj: archiv Univerzity Tomáše Bati

Na diváky čeká příjemný večer, kterým bude provázet zlínská osobnost Jan Hála. Premiéru finančně zaštítila Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, čímž pomáhá propagovat práce svých studentů a prezentovat je veřejnosti.

Na programu večera je projekce tří hlavních filmů. Jedním z nich je Aktovka v režii Terezy Kovářové.

Dvě ženy, které se nikdy nepotkají, a chlapec tulák a provokatér. Jedna noc, jedna cesta, jeden byt. Příběh o touze po nezávislosti doprovázené strachem z budoucnosti a ze samoty.

Natáčení probíhalo v Polsku, Ostravě a městě Bohumíně, které do projektu vstoupilo jako partner filmu. V hlavních rolích se představí herci ze zlínského městského divadla – Marta Bačíková, Jan Leflík a Marek Příkazký. Tvůrci obsadili i herce ze zlínské Vyšší odborné herecké školy (Silvie Kudelová) a z ostravské konzervatoře (Vojtěch Šárský).

Bakalářský film Výhled v režii Milana Ondrucha a Jaroslava Mrázka je jedinečný citlivou animací loutky a úžasným výtvarnem, které vám vezme dech.

Lehké nahlédnutí do běžného odpoledne moderní ženy. Člověk ve své snaze udržet si místo ve společnosti podléhá mnoha tlakům, a ty jej od základu deformují. Tak přirozená věc, jako je odpočinek, se stává nemožným úkolem. Dokáže si takový člověk vůbec odpočinout? Film, jehož pointa vám může uniknout i vícekrát.

Snímek vznikl v ateliérech Karla Zemana na Filmové škole Zlín.

Cesta domů od Terezy Bílové

Tereza Bílová divákům představí svůj diplomový dokument Cesta domů z poválečného období, kdy Evropou dobrovolně i nedobrovolně migrovaly tisíce rodin. Dokument o vykořenění, o zpřetrhání pout a vytrhnutí z domova… Ale zároveň o síle a odhodlání najít nový domov, zapomenout a znovu zapustit kořeny.

Zároveň proběhne projekce dalšího animovaného filmu Srdcová dáma v režii Dity Krčové. Snímek je vyprávěním třech mužů nad sklenkou pálenky. Diváci taktéž zhlédnou showreal animačního studia Kouzelná prdel, které tvoří studenti z Univerzity Tomáše Bati.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studentský film se představí ve Zlíně. Zdarma uvidíte drama i loutky