Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Studentské slevy: nejčastější jsou na stravování a cestování

Martin Peška

Martin Peška

12. 1. 2012

Slevy pro studenty na své produkty či služby dnes běžně poskytuje celá řada subjektů od mobilního operátora po místní pizzerii. Redakce TOPZINE.cz pro své čtenáře zjistila, o jaké slevy je mezi studenty největší zájem.

FOTO: Slevový kupón

Slevy do restaurací jsou u studentů jedny z nejoblíbenějších, Foto: Marián Juskanin, TOPZINE.cz

A jaké že to jsou? „Veřejná doprava, nákup knih, cestování, stravování, kultura. Ve všech oblastech, které patří ke studentskému životu,“ říká Tomáš Vyskočil, General Manager ze společnosti GTS Alive, která je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC) pro Českou republiku.

S papírovým potvrzením, kartičkou, ale i online

Nutno podotknout, že k využití studentských slev není třeba být vždy držitelem průkazu ISIC. Mnohdy stačí i trochu staromódní papírové potvrzení o studiu. Poměrně novým hráčem na trhu jsou ale slevové portály, které nejen že studenty přirozeně přitahují, ale některé slevy koncipují přímo pro ně.

„Globálně se mezi nejprodávanější slevy řadí gastronomie, cestování a wellness služby. Studenti nejčastěji nakupují vouchery do restaurací, na adrenalinové zážitky a sport. Mezi studentkami je zvýšený zájem o kosmetické a wellness procedury,“ uvedla marketingová manažerka serveru slevomat.cz Jana Havranová.

Havranová potvrzuje, že studenti jsou jedni z nejčastějších návštěvníků slevomat.cz. „Fenomén slevových serverů studentům umožňuje snížit náklady na společenské vyžití a zpestřit studentský život,“ dodala.

Slevové portály kartám ISIC nekonkurují

Podle slov Havranové nemají slevové servery na využití karet ISIC žádný vliv. Zatímco klasické slevy poskytované držitelům ISIC platí většinou celoročně, na slevových serverech jsou slevy časově omezeny a v nejbližší době se nemusí opakovat.
FOTO: Karta ISIC

„Mít ISIC a zároveň možnost kdykoli nakoupit na některém ze slevových portálů považuji za skvělou kombinaci,“ řekl Vyskočil, který připouští, že zaregistroval využití služeb slevových serverů na některých obchodních partnerech.

Slevomat.cz, ač všeobecný slevový server, již v minulosti poskytoval i slevy cílené konkrétně na studenty prostřednictvím projektu slevomatdotuje.cz. Zde se každý týden objevovaly e-mailové adresy, jejichž uživatelé dostali daný týden dodatečnou slevu. „Pětiprocentní slevu obdrželi ti studenti, kteří nakoupili přes svůj vysokoškolský e-mail, upřesnila Havranová a dodala, že tuto akci slevomat.cz určitě zopakuje.

Slev pro studenty jsou po celé republice tisíce

Slevu s průkazem ISIC je možné k dnešnímu dni uplatnit celkem na 2.460 místech v celém Česku. „Obchody všeho druhu tvoří 45 % našeho portfolia, v oblasti kultury je cca 20 % slev, v dopravě a cestování 10 %, sportu a stravování téměř totožně kolem 10 %, zbylých 5 % tvoří slevy z ostatních kategorií,“ představil výčet slev Vyskočil.

FOTO: Studentská karta mládeže euro 26Pro úplnost dodejme, že pro studenty existuje kromě karty ISIC také méně populární Studentská Karta mládeže EURO<26, kterou je možno vlastnit a užívat až do 30 let. Poskytuje však zhruba poloviční počet slev co ISIC, často u stejných subjektů. Procenta slev se však mohou při uplatnění obou zmíněných karet lišit.

Různých slevových serverů na českém internetu k dnešnímu dni působí více než 250.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studentské slevy: nejčastější jsou na stravování a cestování