Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Studentská konta. Které si vybrat?

Redakce

Redakce

4. 2. 2010

100_0518

Jste-li jedinec disponující studentským statusem a potřebujete konto, existuje několik možností, ze kterých můžete vybírat. Ne všechny však stojí za to. Následující článek by vám měl pomoci najít to skutečně výhodné pro vás.

Studentské konto se od běžného zpravidla liší různými výhodami, od nižších poplatků za vedení účtu, přes možnost získat platební kartu zdarma, až po službu bezplatného internet bankingu. Zároveň také můžete počítat s různými bonusy, které banky nabízejí.

Chraňte své peníze, vyberte si nejvhodnější studentské konto Foto: Jakub Mikuš

Chraňte své peníze, vyberte si nejvhodnější studentské konto Foto: Jakub Mikuš

Jak studentské konto založit?

V několika bodech uvádím souhrn obecných pravidel, pro založení studentského konta.

  • Vyplnění žádosti o založení účtu,
  • přítomnost a ověření totožnosti zákonného zástupce a prokázaní jeho vztahu k nezletilému žadateli (je-li žadateli méně než 18 let).
  • Studentský status 15-26 let (to doložíte potvrzením o studiu a dvěma doklady totožnosti).

Poznámka: u jednotlivých bank se podmínky založení konta mohou lišit.

Druhy studentských kont

U nás máte na výběr z celkem  šesti bank, které tyto služby nabízí. Jsou jimi České spořitelna se svým programem Student+, Oberbank – Startkonto, Raiffeisenbank – Komplet konto student, Komerční banka – Studentské konto Gaudeamus 2, ČSOB Studentské konto plus a Poštovní spořitelna Postžirový účet Junior.

Je vcelku obtížné najít takovou banku, která by svými službami uspokojila všechny zájemce o studentské konto. Požadavky jednotlivců se mohou lišit, proto jsem pro vás sestavil tabulku předkládající seznam výhod a nevýhod jednotlivých z nich:

Studentská konta Autor: Vojtěch Kůgel

Studentská konta Autor: Vojtěch Kůgel

Určitě je výhodné si studentské konto založit, nutno totiž dodat, že „dospělé“ účty ani zdaleka nenabízejí takové služby jako právě konta studentská, ať už mluvíme o množství poskytnutých slev, výhodných půjčkách, či prostému vedení účtu, který je co do poplatků nemálo zvýhodněn. Studentské konto by se tedy mělo stát součásti života každého mladého člověka, i zde však platí ono osvědčené „dvakrát měř, jednou řež“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studentská konta. Které si vybrat?