Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Studentka filozofie tvoří brože. Klíma je zelený, Marx červený

Redakce

Redakce

18. 5. 2012

PM DesignPod značkou PM Design tvoří studentka filosofie a antropologie Petra Macháčková. Na jejích brožích se vyskytuje grafický design s obličeji známých filosofů, literátů a umělců.

PM Design

U PM Design najdete i Coco a Twiggy., Zdroj: PM Design

Člověk, který si koupí brož Petry Macháčkové, tak může beze slov vyjádřit svůj myšlenkový názor nebo nastínit vlastní osobnost. A kde bere designérka inspiraci? Pokud zpracovává obličej někoho z intelektuálního prostředí, snaží se ho na broži vystihnout. Ztvárňuje je většinou ve stylu pop-art, takže je i tak trochu staví do kontrastu.

Jedovatý Klíma, červený Marx

„Když čtu někoho, jako je Ladislav Klíma, který je takový excentrický, ponurý a někdy hodně zvláštní, tak jsem ho udělala v zeleno-modro-žlutých barvách. Je takový jedovatý. Zatímco když jsem četla třeba Marxe, tak jsem ho, možná i ovlivněná kontextem, udělala dočervena,“ upřesňuje Petra.

FOTO: PM Design - Platon

Naušnice a brož s Platónem

Petřiny brože ale nekupují jen ženy. „Musím říct, co je u mě oproti ostatním unikátní, že spoustu broží si koupili i muži, kteří tomu neříkají brože, ale placky. Brož by pro ně byla asi moc potupná, takže pro ně to jsou placky. Taková brož s Marxem, tu kluci milují,“ přidává zajímavost Petra.

FOTO: PM Design- Hvezdna kolekce

Hvězdná kolekce

Druhým zdrojem Petřiny inspirace jsou aktuální módní trendy. To se týká především abstraktních motivů, které také na svých brožích ztvárňuje.

Sleduje, co se nosí, rozhlíží se okolo sebe a občas prolistuje nějaký ten časopis. Zkrátka snaží se, aby to bylo hezké a líbivé. Její výrobky můžete zakoupit na Fler.cz nebo v kamenných obchodech,jako jsou Parazit, Fru Fru či Julius Fashion Shop.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studentka filozofie tvoří brože. Klíma je zelený, Marx červený