Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Studenti z České republiky zvítězili na MS v Číně ve zpracovávání textů

Martin Peška

Martin Peška

6. 11. 2009

Mistrovství světa ve zpracování textu 2009Česká republika získala prvenství na Mistrovství světa ve zpracování textu (MS), kde celkem 22 Čechů získalo polovinu všech medailí. Přivezli si domů i svitek psaný v čínštině.

Zdroj: PEF

Zdroj: PEF

Jedním ze zástupců, kteří reprezentovali Česko, byla i Alena Havránková studující na Provozně-ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně (PEF). Studentka 2. ročníku magisterského studia oboru Ekonomická informatika získala za Českou republiku dvě cenná umístění na Mistrovství světa v Číně ve zpracovávání textů, umístila se na 6. místě v disciplíně Wordprocessing a na 9. místě v disciplíně Text correction.

„Wordprocessing, neboli profesionální zpracování textu, je činnost, při které se použitím počítače vytvoří, edituje a tiskne dokument. Wordprocessing je ovšem také jednou ze soutěžních disciplín zpracování informací. Mezi ostatní disciplíny patří například opis textu, korektura či záznam textu. Soutěžící musí využít funkcí svého textového editoru a přetvořit jemu dané textové soubory takovým způsobem, aby v co nejkratším čase správně provedl všechny úkoly, které mu ukládá vytištěné zadání,“ vysvětlil Jiří Urbánek z PEF.

Minulé MS se konalo v Praze, to příští se uskuteční za dva roky ve Francii. Soutěží se v deseti disciplínách rozdělených do čtyř kategorií.

„I přesto, že jsem letos nepřivezla medaili, jsem se svými výsledky velmi spokojená. Vždyť ve Wordprocessingu mám opět více bodů než na posledním MS a bronzová příčka je na dosah,“ prozradila své pocity po MS Alena Havránková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studenti z České republiky zvítězili na MS v Číně ve zpracovávání textů