Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Studenti UTB a ČVUT budou soutěžit o založení firmy v New Yorku

Redakce

Redakce

25. 10. 2012

O založení start-up firmy v New Yorku budou soupeřit studenti ČVUT a Ateliéru vizuální komunikace FMK UTB. Ve smíšených skupinách vytvoří aplikace pro chytré telefony a tablety.

FOTO: NYC

Kdo založí start-up firmu ve Varick Street Incubator?, Zdroj: sxc.hu

Příležitost založit si vlastní start-up firmu v USA dostanou studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FMK UTB) a Českého vysokého učení technického (ČVUT). Až do 5. listopadu mohou do soutěže přihlásit svůj projekt pro chytré telefony či tablety.

S nápadem na vyhlášení soutěže přišel Jan Šedivý z ČVUT, který dlouhodobě podporuje vznik start-upů v České republice.

Účastníci se během soutěže fyzicky nepotkají

„Ateliér vizuální komunikace se cíleně orientuje na oblast elektronického publikování, tedy web design, mobilní aplikace apod. Naši studenti jsou především grafici a přestože někteří z nich dokáží své návrhy převést do funkčního prototypu, přece jen není v našich silách některé nápady realizovat,“ říká MgA. Bohuslav Stránský z Ateliéru vizuální komunikace.

Opačný problém řešil Jan Šedivý z ČVUT. Realizace projektu se tedy mohla snadno uskutečnit.

V čem se soutěž liší od ostatních? „Důležitá je spolupráce grafiků s programátory. Další odlišností je mezinárodní aspekt; členové týmu se během spolupráce fyzicky nepotkají a komunikovat budou elektronickou formou,“ vysvětluje Jan Malý z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Porotu vytvoří tři ze zástupců pořádajících institucí, tedy z FMK UTB, ČVUT a NYU-POLY.

Hodnotit se bude originalita i technické zpracování

„Kromě dodržení všech podmínek soutěže budeme hodnotit originalitu, design, vizuální a technické zpracování aplikace. Jak a kdy proběhne založení formy, to už je na výhercích soutěže,“ uvedl pro TOPZINE.cz MgA. Bohuslav Stránský.

Kdo soutěž vyhraje a splní si americký sen?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studenti UTB a ČVUT budou soutěžit o založení firmy v New Yorku