Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Student Fest 2011: Čtyři kluby a celkem dvacet tři účinkujících, to není žádný aprílový žert!

Redakce

Redakce

31. 3. 2011

Foto: ChaoticV pražských klubech Rock Café, Vagón, K4 a Chapeau Rouge proběhne 1. dubna od 19 h třetí ročník Student Festu, festivalu, který nejen mladým hudebním posluchačům přináší rozmanitou nabídku hudebních kapel, od studentských projektů pro ustálená jména.

Foto: Chaotic

Chaotic opět vystoupí na Student Festu, Zdroj: Student Fest

Student Fest navazuje na dva vydařené ročníky, oproti minulým letům se ovšem opět snaží přinést něco navíc. Velkým lákadlem jsou pro letošek Fast Food Orchestra, nebo britský drum’n’bassový producent Skeptical.

„Držíme se myšlenky propojit na jednom pódiu zaběhlé umělce i nadějné a progresivní talenty. Jsme přesvědčeni, že to lidé ocení.“ říká hlavní organizátor festivalu, Jan Jelínek. Letos se tak fanoušci mohou těšit na celkem třiadvacet účinkujících od rocku přes ska, funky, grunge až po drum’n’bass.

V klubu Vagón se mimo jiné můžete těšit na kapelu Chaotic, pražskou ska kapelu, která se zúčastnila i obou předchozích ročníků a vždy s velkým ohlasem fanoušků. Pro Chaotic je to první pražské vystoupení od jejich lednové účasti na křtu multižánrové kompilace Kings Of Pragule Vol. 2 v Lucerna Music Baru. Ve vagónu je pak psychedelic rocková formace Fousy Mojo nebo crossoveroví Neosound.

Program v klubu Vagón:

19:00 – Ezy Riders

20:00 – Chaotic

21:15 – Fousy Mojo

22:30 – Pohlavní nádraží

23:45 – Neosound

Klub Rock Café by se dal označit za hlavní stage festivalu. Představí se zde největší hvězdy Student Festu, Fast Food Orchestra. Tito ostřílení skáčkaři slibují jako obvykle velkou show, uvidíme, zda se na jejich vystoupení projeví zkušenosti z turné po Brazílii po boku kapely The Toasters.

Program v Rock Café:

19:00 – Exil 51

20:00 – Unifiction

21:15 – Jamiroquai CZ

22:30 – Fast Food Orchestra

23:45 – Vepřové Komety

Do klubu K4 v Celetné ulici vás láká mimo jiné pražská crossoverová kapela Flattus. Tito rockeři vydali v loňském roce album V přítmí, velice povedenou desku plnou rockových skladeb s melodickými vokály. Flattus hodně vystupují i s akustickým setem, dá se ale čekat, že na Student Festu to rozjedou naplno.

Program v klubu K4:

19:00 – Moury z Roury

20:00 – Interpret Neznámý

21:00 – Skalená Treska

22:30 – Flattus

23:45 – Kopec Šišek

Jako v jediném klubu poběží v Chapeau Rouge program až do pozdních ranních hodin. Těšit se můžete na rockové kapely Afterspoon nebo Simple Muffin, klub je ale profilován především jako dum’n’bassová stage festivalu. Právě zde vystoupí jediný zahraniční host festivalu britský producent Skeptical.

Program v Chapeau Rouge:

19:00 – Only For Life

20:00 – Simple Muffin

21:15 – Afterspoon

22:30 – Stantha

23:45 – AHZ ft. MC Procter

1:00 – Skeptical (UK)

2:30 – Rido

3:30 – Eska

Student Fest opět nabídne svým návštěvníkům stejně jako v minulých letech širokou nabídku kapel i stylů, a to vše jen za 150 Kč pro studenty. V minulých ročnících počet návštěvníků překročil 2 000 lidí. Uvidíme, kolik jich v ulicích Prahy bude pobíhat letos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Student Fest 2011: Čtyři kluby a celkem dvacet tři účinkujících, to není žádný aprílový žert!