Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Student Agency už dávno nejsou jen žluté autobusy

Redakce

Redakce

28. 8. 2010

Znáte je? Jsou žlutí, velcí, kvalitní, příjemní a spolehliví. A říkají si Student Agency. Co nabízí tento kouzelný žlutý kolotoč za možnosti? Každý si tu přijde na své, ať už si koupí jízdenku či letenku, nebo stráví rok na střední škole v zahraničí. Student v názvu není určitě náhodou. Co takhle vypilovat nějaký ten světový  jazyk?

Cestujte pohodlně, Zdroj: i-wanted-an-adventure.blogspot.com

„Raději jezdím autem, ale v autě se mi za jízdy nedostane takového pohodlí jako u Student Agency, pokud jedu sám. Můj komfort ve velkých žlutých autobusech začíná prostornými pohodlnými sedačkami a přes nabídku nápojů a časopisů končím u sluchátek a promítání filmů. Za peníze, které bych našel po kapsách kalhot, či snad zapadané v gauči, je to vskutku příjemná jízda, rychlá a bez čekání,“ rozverně se mnou diskutuje  nadšenec žlutého cestování Jakub.

Téměř každý student dříve či později vyzkouší dnes už legendární jízdu autobusem od této společnosti. Ta se od svého vzniku v roce 1996 rozrostla už i na železnice. Ředitel společnosti Radim Jančura ale naráží na tvrdý odpor monopolu Českých drah. Nicméně to vypadá, že stejně tak, jako jsou rozsáhlé autobusové tratě, budou žluté vlaky vesele troubit naším krajem. Podpora veřejnosti je obrovská.

Jezdí po Evropě i doma

Autobusové hranice nekončí v Praze nebo Brně, ale kromě většiny velkých českých měst vás doveze do různých hlavních i nehlavních evropských metropolí. Je libo Oslo, Amsterodam nebo Padov? Tento kouzelný autobus překoná jakékoliv tisícikilometrové překážky.

výlet

Je to výzva, Zdroj: Student Agency

Student Agency je největší prodejce letenek v České a Slovenské republice a také největší jazykovou cestovní agenturou. Takže vás nejenom dopraví na místo, ale student v názvu vyjadřuje lehký příslib toho, že se něco naučíte. Nebo že to bude pro studenty výhodné? Zdá se, že obě možnosti jsou správné.

Společnost vznikla v roce 1996, jako první zde byli na řadě au-pair pobyty a vzdělávací programy v zahraničí. Autobusovou dopravu Jančura nabídl až později. Dnes je paleta výjezdů, odjezdů, příjezdů a pobytů opravdu pestrá. Výjimkou nejsou každodenní cesty směr Německo a dál do Beneluxu nebo na Slovensko. Republiku žluťásci křižují na trasách mezi Prahou, Ostravou, Libercem, Plzní, Českým Krumlovem, Brnem, Hradcem Králové a Karlovými Vary několikrát denně.

Učebna

Zahraniční zkušenost je dobrá zkušenost, Zdroj: Student Agency

Studium v zahraničí

Hitem posledních let se stává studium v zahraničí. Je to také nejlepší způsob, jak se naučit cizí jazyk. Ubytování je v místních rodinách nebo ve studentských apartmánech (rezidencích), u nichž je nevýhoda, že je dosti pravděpodobné, že se sejdete s tyjovacími, v horším případě s volovacími osobami, a přestože budete navštěvovat kvalitní výuku, budete komunikovat svou mateřštinou. To je sice krásné, ale při výuce jazyka trochu nepraktické. Na výběr je toho samozřejmě tolik, že když budete chtít, nebudete muset říct ani ahoj. Pokud patříte mezi většinu studentů s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou, Student Agency vám nabízí i možnost splátek s minimálním navýšením.

Jediné, co nenabízejí, je let na Měsíc, ale za pár let, kdo ví? Možností je opravdu mnoho, jak už je člověk využije a naloží s nimi, je věc druhá. Student Agency nabízí takříkajíc za málo peněz hodně muziky.  Žlutá je zkrátka dobrá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Student Agency už dávno nejsou jen žluté autobusy