Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Stromae si podmanil spoustu posluchačů, především díky singlu Alors on danse

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

16. 7. 2010

Téměř deset let se snaží tento belgicko-rwandský zpěvák proniknout k posluchačům a nyní se mu to konečně daří. Francouzsky zpívající pětadvacetiletý mladík se dostává do krevního oběhu stále více lidem.

Stromae, Zdroj: stromae.org

Stromae, Zdroj: stromae.org

Paul Van Haver, známější spíše pod pseudonymem Stromae, oslavil letos v březnu čtvrtstoletí svého života. Narodil se v Bruselu, otci rwandského původu a matce s belgickým pasem, 12. března 1985.

V patnácti letech začal s rapem jako Opmaestro, což později změnil do současného Stromae. V osmnácti se dal dohromady s raperem , říkajícím si J.E.D.I., se kterým nazpívali skladbu Faut que t’arrête le rap …, k níž natočili i videoklip. J.E.D.I. se ale rozhodl jít svou vlastní cestou, a tak Stromae zůstal opět osamocen.

Kvůli placení svých soukromých škol musel nějaký čas pracovat Paul Van Haver v restauracích, ale jeho studijní výsledky byly spíše podprůměrné.

Teprve při zapsání se na školu L’Institut National de Radioélectricité et Cinématographie (Národní institut radioelektroniky a kinematografie) vydal své první CD pojmenované Juste un cerveau, un flow, un fond et un mic.

Roku 2009 začal Stromae pracovat jako praktikant v rozhlasové stanici NRJ v Bruselu, kde si hudební manažer Vincent Verbelen všiml jeho talentu a poprvé pustil do éteru singl Alors on danse, čímž mohla Stromaeho hvězda začít stoupat strmě vzhůru.

V květnu tohoto roku se stal song Alors on danse kýženou Number One ve Francii, Nizozemsku, Řecku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Belgii a dalších evropských zemích.

Album, které startuje davové šílenství francouzsky zpívaného elektronického hip hopu, se jmenuje Cheese a vyšlo už i u nás. Stromae šíří po internetu i své hudební lekce. S maličkým keybordem a svým notebookem ukazuje fanouškům tvorbu své muziky.

„Umění nikdy nemělo styl a styl nikdy neměl umění,“ tvrdí Stromae o svém albu Cheese. Placka je doslova našlapaná podobnými chytlavými kousky, jako se stala písnička Alors on danse.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stromae si podmanil spoustu posluchačů, především díky singlu Alors on danse