Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Střelec na DVD: Kdo si vlastně z koho vystřelil?

Eliška Nová

Eliška Nová

7. 8. 2011

Vypadá to jako western, ale není to western. Místy to vypadá jako parodie na western, ale ani ta to není. Jaký je Střelec?

Střelec Doc West. Zdroj: distributor filmu

Film

Především je omylem všech opravdových westernových filmů. Seknul se i Terrence Hill, kdysi možná pistolníkový borec. A těžko vlastně hledat v celém seznamu podepsaných pod filmem někoho, kdo nešlápl vedle.

Střelec klasickou distribucí neprošel, je to video film. Ostatně je vhodný tak maximálně na slunečné nedělní odpoledne na Nově, kdy diváci míří raději z domu ven. V kinech by rekordy nelámal, i když na Hilla možná ještě někdo slyší.

Doc West (Hill) přijíždí se šerifem do města Holysands, kde hnedle zachrání rodící ženu (za pomoci Apačů). Místní učitelka, která je samozřejmě krásná a zásadová, mu vnukne nápad na založení místní nemocnice. Po rvačkách totiž není kde ošetřit salónové pány, čehož se prozatímně ujme Doc. Jenže na to je potřeba peněz, které má náš dobordinec v plánu sehnat v pokerovém turnaji. K tomu mají ve městě problémy dva mladí milenci a lá Romeo a Julie – rodiče ne a ne to schválit. Malý kluk už umí střílet – jaké to ohrožení mravnosti dítěte! A ona učitelka nemá ráda poker.

To by ze všech možných zápletek stačilo, najdete jich tam ale i více. Celý film ani nemá cenu hodnotit, už obsah mluví za všechno. Střelec má zápletek coby se do Titanicu, Dannyho parťáků, Lásky nebeské a karetnímu snímku Oko bere vešlo. K tomu všemu je to všechno natočené jaksi po domácku, lacině, hercům se nedá věřit ani nos mezi očima, postavy se smějí ve chvílích, kdy slovy moralizují, což do úplného absurdna dovádí právě Hill.

Střelec se zkrátka nehodí ani na odpočinkovou podívanou. Maximálně tak k zasmání po pár skleničkách vína, ale ve skupince. Od trudomyslnosti nepomůže. Za 99 Kč to není zrovna sranda zadarmo. Navíc vám ji nikdo nemůže zaručit. Takže kdo si vlastně z koho vystřelil?

Krásná učitelka, co nemá ráda poker

DVD

Sice s bonusem, za to s ostudou. Fakt, že disk nabízí film ve dvou jazykových verzích, ale bez titulků, se nedá jinak než ostudou nazvat. A je jedno, že si ho můžete pustit i v češtině. Kdo nezvládá angličtinu na takové úrovni, aby rozuměl dialogům, a přesto mu nejde dabing přes uši, prostě ostrouhal a trpěl tak dvakrát tolik. Pořídit k filmu titulky snad nestojí tolik, ne?

Střelec (Triggerman)

Western
Itálie, 2009, 106 min

Režie: Giulio Base, Terence Hill
Hrají: Terence Hill, Ornella Muti, Paul Sorvino, Micah Alberti

Zvuk: 2.0 český, 2.0 anglický
Titulky:
Bonusy: Film o filmu

Hodnocení filmu: 1*
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Střelec na DVD: Kdo si vlastně z koho vystřelil?