Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Street For Art přitáhne umění do ulic i do metra

Kamila Nováková

Kamila Nováková

19. 5. 2011

FOTO: Street For Art - ilustrační fotoVe čtvrtek 19. května začíná Street For Art. Festival, který se zaměřuje na veřejný prostor proběhne v Praze již počtvrté. Tento rok budou organizátoři spolupracovat i s Dopravním podnikem hlavního města Prahy.

FOTO: Street for art - ilustrační foto

Jakou cestu byste zvolili? Zdroj: Street for art

Street For Art si klade za cíl zdůraznění veřejného prostoru jako místa pro život. Organizátoři a účastníci často vymýšlí novou podobu různých objektů, sídlišť a náměstí. Své návrhy pak předkládají a snaží se je prosadit. Letos spolupráci přislíbil Dopravní podnik hlavního města Prahy. Ten umožní pořadatelům umístit vybrané umělecké objekty, jejichž autoři se na festivalu podílejí, do stanic metra a na zastávky autobusů. Touto akcí odstartuje dlouhodobý projekt pražského dopravního podniku Umění v metru. Nevýraznost a šeď by tedy odsud měly brzy zmizet.


Pro návštěvníky festivalu je přichystán pestrý program  sestavený tak, aby si každý našel svoje. Trochu kultury přinesou divadelní představení a výstavy. Milovníci sportu pak spíše ocení workshopy „městských disciplín“, mezi něž patří například yoyo, street dance nebo cyklotrial. Proběhne také řada diskuzí s architekty, designéry a jinými osobnostmi, do kterých se může každý zapojit. Stanovištěm většiny aktivit se stane Zóna Ideál.

Dokonalý veřejný prostor

Nedaleko stanice metra Opatov na Jižním Městě  pro festival vznikne Zóna Ideál představující, jak už název napovídá, ideální městské prostředí respektive veřejný prostor. Na ploše o rozloze asi 1200 metrů čtverečných dočasně vyroste mimo jiné i budova, jež v sobě zahrnuje kavárnu, infocentrum a galerii. Design městského mobiliáře pro Zónu Ideál navrhnul ateliér Mjölk. Konkrétní podoba však záleží na návštěvnících, kteří budou moci vybavení libovolně rozmístit.

Street For Art
Datum: 19.5. – 28.5.2011
Místo: Centrální park u stanice metra Opatov
Více informací: http://jizak.info/streetforart/

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Street For Art přitáhne umění do ulic i do metra