Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Středočeské hrady a zámky zahájily sezónu. Vyrazte na Točník či Křivoklát!

I letos nabídnou středočeské hrady a zámky kromě klasických prohlídkových okruhů mnoho doprovodných akcí a programů. Památky zahájily sezónu v sobotu 2. dubna.

FOTO: hrad Křivoklát

hrad Křivoklát, Foto: Hana Chytrá, Topzine.cz

Na středočeských hradech a zámcích se během letošní sezóny budou konat stovky akcí. Těšit se můžete na oslavy Velikonoc, divadelní i hudební představení nebo noční prohlídky. Součástí programů budou i mezinárodní akce jako je Mezinárodní den památek, Víkend otevřených zahrad nebo Dny evropského dědictví.

Každý měsíc až do září budou akce tématicky zaměřeny. Na duben je připraveno Odemykání bran hradů a zámků, květen nabídne Příběh věcí a červenec bude patřit hlavně dětem. Hradozámecká noc, která minulý rok přilákala mnoho návštěvníků, se letos bude konat na začátku září.

  • Jak Velikonoce slavili naši předkové, můžete zjistit na zámku Žleby. Veltruský zámek uspořádá jarmark a návštěvníci Konopiště budou moci shlédnout výstavu. Na zámku v Mníšku pod Brdy budou Velikonoce patřit dětem, 24. dubna se zde již po desáté uskuteční Velikonoční Veselice s kuřetem v rámci projektu Pomozte dětem.
  • Hrad Točník láká na astronomická pozorování 16. dubna a první květnový den můžete na navštívit Mamuty na Točníku. Letní slunovrat se bude slavit na hudebním festivalu Slunkatoč.
  • Na Křivoklátě můžete shlédnout výstavu Arabela a prohlédnout si kostýmy a rekvizity ze známého seriálu. V průběhu roku zde proběhne sympozium řezbářů Křivořezání, rytířské Křivoklání a v září bude poprvé uspořádán Královský veletrh pivovarnictví.

Středočeské památky také nabízejí věrnostní program, díky kterému získáte vstup na šestou památku zdarma. Všichni věrní návštěvníci navíc budou slosováni v soutěži o let balónem nad hrady a zámky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Středočeské hrady a zámky zahájily sezónu. Vyrazte na Točník či Křivoklát!