Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Středně velké kufry – ideální pro váš prázdninový výjezd

Minimalismus – trend, který hýbá světem již několik let. Minimalismus v oblékání, v bydlení a třeba také v cestování. Projevuje se nejen ve výběru destinací, vybavení hotelů, ale třeba také v cestě samotné. Menší váhové limity leteckých společností si zkrátka žádají menší kufry!

Proč vůbec volit menší zavazadlo?

Důvodů je samozřejmě několik. Tím prvním je, že vás menší zavazadlo (rozumějte menší než klasický velký kufr) donutí skutečně se zamyslet nad tím, co opravdu na své dovolené potřebujete. Neobejdete se náhodou bez dalších džínů nebo bot? Přesně nad těmito otázkami vás menší zavazadlo donutí se zamyslet!

Často také můžete ušetřit za dopravu. Pokud váš střední cestovní kufr nepřekračuje povolené limity leteckých dopravních společností, můžete ho s sebou vzít i na palubu letadla. V ten okamžik nemusíte platit za odbavená zavazadla, což zejména u nízkonákladových leteckých společností není úplně nízká částka.

Velmi podobné je to i v případě cestování autem, vlakem nebo autobusem. V těchto případech nemá velikost zavazadla až tak vliv na cenu cestování, ale rozhodně ovlivňuje vaše pohodlí. Nemusíte se nosit s velkým těžkým kufrem a vaše cesta bude o to pohodlnější!

Jak se správně sbalit?

Jak bylo zmíněno v úvodu – menší cestovní kufr vás mimoděk donutí zamyslet se nad tím, zda skutečně potřebujete vše, co si s sebou na cesty chcete vzít. K vašemu rozhodování vám pomůže vytvořený seznam věcí, ke kterému se před cestou můžete pravidelně vracet a postupně vyškrtávat položky, o kterých zjistíte, že je nepotřebujete.

Své věci si sbalte chytře – tak se vám i do středně velkého kufru vejde vše, co potřebujete. Na dno patří vše, co můžete složit a naskládat na sebe, tedy oblečení. Je na vás, zda zvolíte klasické skládání, nebo ruličkování. Při troše praxe se naučíte zarolovat vaše oblečení tak, že se ani příliš nepomačká. Spoustu užitečných videonávodů najdete na internetu.

Využijte také naplno prázdné skupiny, které vám vzniknou. Tam posléze přijdou kosmetické taštičky, menší obuv nebo třeba plavky, ponožky a spodní prádlo. Díky tomuto způsobu zajistíte, že vyplníte opravdu všechen prázdný způsob, jak váš cestovní kufr zaplnit.

Výběr toho pravého

Při výběru vašeho nového zavazadla přemýšlejte zejména o tom, pro jakou příležitost ho kupujete. Kam budete cestovat, na jak dlouho a co vše potřebujete s sebou. A skutečně potřebujete vše a nevyplatí se vám například nakoupit některé z věcí až na místě pobytu? Pokud jste se rozhodli pro střední velikost cestovního kufru, zajímejte se také o pohodlí, které vám při cestování nabízí.

Pojedete autem? Nebo budete cestovat autobusem či vlakem? A co letadlo? Každý dopravní prostředek má svá pro a proti, proto si tuto otázku před koupí určitě položte. V každém případě oceníte, pokud bude kufr vybavený kolečky. Usnadní vám přesouvání po letišti, stejně jako po autobusovém nebo vlakovém nádraží. Dbejte také na pohodlné uchopení a případně i výsuvné madlo, díky kterému předejdete případné bolesti zad.

V online obchodě CCC najdete široký výběr středně velkých cestovních kufrů. V mnoha různých velikostech a designech, stačí si jen vybrat! U každého produktu je detailní popis produktu, díky kterému budete vědět přesné rozměry, což se před vaší dovolenou může hodit. Přejeme vám šťastnou cestu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Středně velké kufry – ideální pro váš prázdninový výjezd