Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Strahovskou 007 se přehnala smršť v podobě tří T

Martin Palounek

Martin Palounek

13. 3. 2011

Foto: TriquetraPražský klub 007 navštívily v sobotu 12. března hned tři domorodé kapely – rockoví nováčci The Graters, metaloví Taraq a power-rockové trio Triquetra.

Foto: Triquetra

Triquetra, Foto: Martin Bezecný

Pro koncert tří T byla vybrána strahovská 007 a musím přiznat, že se jednalo o skvělou volbu. Málokteré místo v Praze je natolik undergroundové, aby perfektně korespondovalo s divokými rockovými kapelami a jejich fanoušky. Kouzlo tohoto klubu tkví v tom, že je zde velmi výrazný kontakt účinkujících a posluchačů. V důsledku toho dochází k vytvoření velmi příjemné a nezaměnitelné atmosféry.

Aby nedošlo k rušení nočního klidu, začalo se hrát poměrně brzy, v půl sedmé, a večer otevírala formace The Graters. Pro tento rockový trojlístek se jednalo o úplně první koncert, nicméně musím přiznat, že pódiová prezentace tomu ani v nejmenším neodpovídala. Kapela se rozjela naprosto suverénně, bez okolků spustili svůj tvrdší rock s místy velmi tvrdými vokály. Když dohráli svůj set, publikum již bylo řádně nažhavené a s napětím očekávalo, co přijde dál.

foto Triquetra

Tomáš Pecka z kapely Triquetra, Foto: Martin Bezecný

V této chvíli převzali iniciativu progressive-metaloví Taraq. Po velmi agresivním zpěvu a syrové hudbě The Graters se jednalo o téměř dokonalý protipól. Melodický hlas zpěvačky Gabriely Fuxové se prořezával kytarovými riffy, to vše podbarveno klávesami, pečlivě naaranžovanými tak, aby byly dostatečně výrazné ale zároveň nepřebíjely ostatní nástroje. Celý projev byl tím pádem kompaktní a vyvážený, což koneckonců Taraq jednoznačně ukázali na demu, které vyšlo na sklonku roku 2010. V kotli to začalo pomalu vřít, a když na konec setu vyrukovala kapela ještě s covery, převážná většina publika již byla v pohybu a k nezastavení.

Kouzla ve třech

Večer uzavřela power-rocková formace Triquetra. S přehledem nám ukázali, co všechno se dá vykouzlit ve třech lidech. Zběsilá sóla a chytlavé texty jen podpořily již tak rozvášněný dav. Nové skladby byly velmi vřele přijaty a bylo jasně vidět, že si koncert užívají obě strany. Ke konci setu se mezi fanoušky strhl nefalšovaný metalový moshpit a veselí nebralo konce.

Ovšem všechno dobré musí jednou skončit a s úderem desáté musela utichnout veškerá produkce. Třetího přídavku se posluchači i přes vehementní snahu nedočkali. Pravidla jsou pravidla. Ale i tak se jednalo o tři hodiny živelné hudby, která strhla téměř všechny přítomné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Strahovskou 007 se přehnala smršť v podobě tří T