Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Strahov Open Air proběhl v polárních podmínkách

Redakce

Redakce

16. 10. 2009

perexVe středu 14. října proběhl v Praze  dvanáctý ročník strahovského Open Airu. Ačkoliv se zpočátku festivalu mohlo zdát, že na něj dorazí jen skalní příznivci, byla i přes mrazivé podmínky  účast velice hojná.

Festival odstartoval po druhé hodině odpoledne vystoupením kapely Red One. Protože počasí bylo na prostředek října až nechutně mrazivé, nepříjemný vítr foukal o sto šest, byl výběr této kapely pro začátek akce dobře  zvoleným. Proto, aby diváci nezmrzli, hráli se pouze rychlé písničky.  Kapelám muselo být jasné, že čím více posluchačům rozproudí v žilách krev, tím méně se jich půjde při jejich vystoupení schovat do předem připravených, vyhřátých stanů. V nich bylo možné se občersvit, stejně tak se i na chvíli ohřát.

Publikum na Open Airu, Foto: Frolík Jiří, Topzine.cz

Publikum na strahovském Open Airu, Foto: Frolík Jiří, Topzine.cz

Další kapelou na programu byli Tleskač, kteří stejně jako Xindl X a Cocotte Minute přitáhli na festival nejvíce lidí. Zlatým hřebem večera bylo představení již řádku let hrající kapely Banjo bandu Ivana Mládka. Ti zde zahráli nejen výběr z nejznámnějších písniček. Věnovali se i bavení publika v podobě vtipů, zábavných historek, které doplněné o všudypřítomnou exhibicionistku Kalamity Jane nemělo chybu.

Tleskač "Foto: Frolík Jiří, Topzine.cz"

Tleskač, Foto: Frolík Jiří, Topzine.cz

Na závěru neočekávaně povedené akce, na kterou se mohl dostat kdokoli bez toho, aby utratil jedinou korunu, a to jak za vstupné, tak za vlastní přinesené občerstvení, zahráli ještě populární The Prostitutes a The Chancers.

The Chancers

The Chancers, Foto: Frolík Jiří, Topzine.cz

Vybrat si to svoje oblíbené tak mohl opravdu každý. Zabavit se tu pak mohli i ti, kteří na Strahov nepřišli jen kvůli hudbě, ale také sportu. Uskutečnili se zde turnaje ve futsale, dále pak ve volejbale. Pro pobavení a nějakou tu výhru zde byly připraveny soutěže v zatloukání hřebíků a házení šipek.

Publikum v závěru akce, Foto: Frolík Jiří, Topzine.cz

Nadšené publikum v závěru akce, Foto: Frolík Jiří, Topzine.cz

I když po ukončení festivalu zůstal mezi diváky málokdo, komu by nebyla zima, stálo to za to. Kapely ze sebe při již zmíněném mrazivém počasí vydaly maximum. Dík tak patří jak všem účinkujícím za to, jak se akce zhostili, ale také pořadatelům, za zorganizování tohoto povedeného festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Strahov Open Air proběhl v polárních podmínkách