×
TOPZINE.cz

Stovky lidí vytvořili „tsunami“ v pražském Retru

V úterý 13. ledna se v pražském klubu Retro Music Hall se sešlo několik stovek lidí na koncertě na podporu vysílání Radia Wave. Řada návštěvníků akce podepsala petici za odvolání Rady Českého rozhlasu, pod který Wave spadá.

„Koncert byl zadarmo, ale kdyby se na něj prodávali vstupenky, tak by bylo zřejmě vyprodáno. Byla to první akce aktivistů za odvolání Rady ČRo z občanského sdružení Pro Wave,“ sdělilo sdružení v oficiální tiskové zprávě. Zástupci Pro Wave požadují opětovné zařazení stanice převážně pro mladé do analogového vysílání, ale také odvolání Rady Českého rozhlasu.

Koncert byl uspořádán k výročí tří let od počátku vysílání stanice Českého rozhlasu, která měla být určena především mladému publiku. Na pódiu se ukázali písničkář Xindl X, kapela Please the Trees, G Point Hunters s Matějem Rupertem a Romanem Holým, raper James Cole, a na závěr elektronické trio Midi Lidi.

„Před několika měsíci donutila generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka, aby stáhnul alternativní veřejnoprávní stanici z analogového vysílání a později navíc neoprávněně nařkla Rádio Wave z fašismu,“ vyjádřilo se občanské sdružení k Radě Českého rozhlasu ve tiskové zprávě.

K obvinění několika členy rady došlo po nepřesném překladu písně Swastika Eyes hodnotitelem stanice Radkem Voglem. „Rada ČRo většinou svých hlasů rozhodla při analýze práce hodnotitelů, že pan Radek Vogl nebude v práci hodnotitele stanice Wave pokračovat,“ sdělila pro Topzine místopředsedkyně a tisková mluvčí Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová a dodala: „Kde pan Vogl působí dále, to opravdu nevím. Předpokládám, že ve svém dosavadním zaměstnání, protože hodnocení, pokud se pamatuji, nebylo jeho jedinou pracovní aktivitou.“

Nyní je možné stanici Wave slyšet v digitální podobě přes televizní vysílání a na internetu.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..