Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Storycon, akce nejen pro fany, již příští víkend!

Jan Nohovec

Jan Nohovec

7. 3. 2010

StoryconPokud někteří z vás znají organizátorský tým ADvíku či AMconu, pravděpodobně víte, co je to za partu. A pokud jste navíc navštívili lednový Pragocon, tušíte, že tito lidé chystají novou linii conů, Storycon.

Storycon 2010

Čím se Storycon liší od ostatních podobných akcí? Nezaměřuje se pouze na hardcore či začínající fany, ani na jednu konkrétní komunitu. Celý program je koncipován tak, aby v něm každý, kdo se zajímá o svět kolem sebe, našel něco zajímavého. Organizátoři zastávají názor, že žádné téma není izolované a u každého se dá najít kontext a okolí dané problematiky.

„Snažíme se návštěvníky více zapojit skrze diskuze. Ty vůbec tvoří podstatnou část programu, ale i během tradičních přednášek bude více prostoru na besedu,“ vyjadřují organizátoři svou snahu o vstřícný a alternativní con nejen pro všechny, kterým nemůže uniknout ani ta nejmenší fandomová akce, ale i pro ty, kteří by na žádný con zanic nevyrazili. Pokud by měli pořadatelé přece jen jmenovat tematické zaměření, bude se jednat o filozofii, psychologii, příběhy kolem nás a kreativní psaní. Z programu lze vybrat třeba oblíbený Workshop naživo, nebo návštěvu Briana Storkera, Darth Ziry či Leonarda Medka.

Storycon se bude konat 13. a 14. března na Gymnasiu Jižní Město. Více informací o programu a o celém projektu najdete na webových stránkách storycon.freedombase.net .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Storycon, akce nejen pro fany, již příští víkend!