Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Stone Temple Pilots vyhodili zpěváka Scotta Weilanda. Ten už má náhradu

Redakce

Redakce

6. 3. 2013

Hard rocková kapela Stone Temple Pilots známá především z devadesátých let se velmi smutně rozešla se svým zakládajícím členem Scottem Weilandem. Zprávu kapela vypustila dva roky po vydání poslední desky ve svém tiskovém prohlášení.

Stone Temple Pilots Zdroj: myspace.com

Stone Temple Pilots Zdroj: myspace.com

Samotný Scott byl touto zprávou velmi překvapen. „Nejsem si jist, jak mohla být má činnost ukončena, když jsem se podílel na psaní těch největších hitů a byl jsem nedílným článkem kapely,“ reagoval následně na čerstvou novinu. Jak je zřejmé z jeho slov, byl krokem STP šokován.

Po vyhazovu Weiland neváhal a založil vlastní projekt, The Wildabouts, kterému pevně velí. The Wildabouts mají na rok 2013 velké plány. Rádi by vydali studiovou desku a taktéž navázali na krátkou tour z předchozího roku.

Neshody kvůli turné

Když se Weiland rozpovídal o konfliktu mezi ním a kapelou, uvedl, že ostatní členové STP chtěli udělat tour. „Ovšem já se nedomníval, že je to právě teď nejlepší volba. Myslím, že by to poškodilo jméno samotné kapely, a tak jsem považoval za povinnost se ozvat,“ prohlásil zpěvák. Zda byl vyhazov reakcí na tuto skutečnost, se již můžeme jen dohadovat.

Stone Temple Pilots byli založeni v roce 1986. Mezi lety 2003 a 2008 následovala umělecká pauza. Od té doby působila kapela ke vší spokojenosti opět na hudební scéně. V květnu 2010 vydali poslední desku s názvem Stone Temple Pilots. Mezi jejich největší úspěchy patří Grammy za nejlepší hard rockový vokální výkon v roce 1994.

Scott Weiland, narozený v roce 1967, byl jedním ze zakládajících členů STP. Během pětileté pauzy si odskočil do kapely Velvet Revolver, kde působili mimo jiné členové legendárních Guns´n´Roses Slash, Surf McKagan a Matt Sorum. V roce 2005 získali Velvet Revolver za nejlepší hard rockovou formaci cenu Grammy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stone Temple Pilots vyhodili zpěváka Scotta Weilanda. Ten už má náhradu