Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Stone Temple Pilots vydávají nové album

Redakce

Redakce

30. 3. 2010

Stone Temple Pilots promo, Zdroj: myspace.com/stonetemplepilotsDalší kapela grungeové éry 90. let Stone Temple Pilots se dala dohromady a vydává nové eponymní album. Držitelé Grammy v čele s charismatickým zpěvákem Scottem Weilandem navážou na svůj poslední počin po devíti letech. Stone Temple Pilots vychází 24. května 2010 a bude uvedeno pilotním singlem Between the Lines.

Stone Temple Pilots, Zdroj: archiv

Stone Temple Pilots, Zdroj: archiv

Stone Temple Pilots vznikli v roce 1992 na vlně hudby kapel jako Alice in Chains, Pearl Jam nebo Soundgarden a byli často kritizováni, že jsou pouze jejich kopií. I přesto si však vydobyli pozici rockových hvězd s mnoha fanoušky a se svým hitem Plush získali prestižní cenu Grammy. Za chytlavou hudbou s nádechem popu a příchutí kalifornského slunce se ale skrývaly problémy uvnitř skupiny zapříčiněné Weilandovou závislostí na drogách, kvůli které na čas Stone Temple Pilots opustil, ale opět se do ní vrátil. Po dalších dvou albech se však cesty muzikantů rozešly.

V tomto mezidobí byl nejaktivnější Weiland, který se spojil s bývalými členy Guns ‘n‘ Roses a založili skupinu Velvet Revolver. Stone Temple Pilots se dali dohromady v roce 2008, aby odehráli koncertní turné. Chemie opět zapůsobila a kapela se zavřela do studia, aby pod vlastní produkcí nahrála nové album.

Nezbývá než čekat, jak dopadl výsledek jejich snažení a jestli si opět užijeme Stone Temple Pilots jako za starých časů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stone Temple Pilots vydávají nové album