×
TOPZINE.cz

Stone Roses chystají nové album. Vyjít by mohlo za dva roky

Zpěvák kapely Ian Brown. Zdroj: youtube.com

Manchesterská kapela Stone Roses loni zažila velkolepý návrat na scénu po téměř dvaceti letech nečinnosti. Nyní prý dokonce pracují na nových skladbách.

Zpěvák kapely Ian Brown. Zdroj: youtube.com

Baskytarista Mani prozradil, že manchesterská čtveřice pracuje na novém materiálu. V roce 2015 by podle něj chtěli vydat album. Šlo by teprve o třetí studiový počin v historii kapely, která koncem osmdesátých let patřila k nejpopulárnějším formacím ve Velké Británii.

Kytarista John Squire má o něco umírněnější představy. Letos v květnu odhadoval, že práce na nové desce by kapele zabrala tak pět let.

Dlouhá pauza

Poslední deska Second Coming vyšla v roce 1994 a krátce poté se kapela rozpadla. Zpěvák Ian Brown rozjel úspěšnou sólovou kariéru a o reunionu nechtěl ani slyšet, stejně tak kytarista John Squire. O to větším překvapením bylo, když se rozkmotřená kapela před dvěma lety dala opět dohromady.

Stone Roses patří k nejúspěšnějším britským kapelám v historii, jejich debutové album The Stone Roses bylo zvoleno nejlepší britskou deskou všech dob. V osmdesátých letech byli řazeni k hudebnímu hnutí Madchester, které propojovalo klubový zvuk s kytarovou hudbou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..