Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Stone Roses chystají nové album. Vyjít by mohlo za dva roky

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

28. 9. 2013

Manchesterská kapela Stone Roses loni zažila velkolepý návrat na scénu po téměř dvaceti letech nečinnosti. Nyní prý dokonce pracují na nových skladbách.

Zpěvák kapely Ian Brown. Zdroj: youtube.com

Zpěvák kapely Ian Brown. Zdroj: youtube.com

Baskytarista Mani prozradil, že manchesterská čtveřice pracuje na novém materiálu. V roce 2015 by podle něj chtěli vydat album. Šlo by teprve o třetí studiový počin v historii kapely, která koncem osmdesátých let patřila k nejpopulárnějším formacím ve Velké Británii.

Kytarista John Squire má o něco umírněnější představy. Letos v květnu odhadoval, že práce na nové desce by kapele zabrala tak pět let.

Dlouhá pauza

Poslední deska Second Coming vyšla v roce 1994 a krátce poté se kapela rozpadla. Zpěvák Ian Brown rozjel úspěšnou sólovou kariéru a o reunionu nechtěl ani slyšet, stejně tak kytarista John Squire. O to větším překvapením bylo, když se rozkmotřená kapela před dvěma lety dala opět dohromady.

Stone Roses patří k nejúspěšnějším britským kapelám v historii, jejich debutové album The Stone Roses bylo zvoleno nejlepší britskou deskou všech dob. V osmdesátých letech byli řazeni k hudebnímu hnutí Madchester, které propojovalo klubový zvuk s kytarovou hudbou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stone Roses chystají nové album. Vyjít by mohlo za dva roky