Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Stoly spisovatelů a další spisovatelská know-how

Redakce

Redakce

25. 4. 2010

Tento týden se ponese ve znamení končících výstav, které ale stojí za to vidět! Jednou z nich jsou Stoly spisovatelů (Městská knihovna Praha), druhou pak výstava iluminovaných svatováclavských rukopisů (Národní muzeum Praha). Setkat se však můžete např. i s Radkou Denemarkovou anebo vyrazit na festival do Šternberka.

Ilustrační foto Zdroj: archív Evy Markové

Ilustrační foto Zdroj: archív Evy Markové

V pondělí 26. dubna se můžete zúčastnit semináře tvůrčího psaní, který povede Radka Denemarková. Seminář nese název „Ať se každej stará sám o sebe…“, podtitul pak zní „I když se most chová naprosto absurdně, nakonec se přesto promění ve víno.“ Pořádá Pražský literární dům ve spolupráci s Literární akademií Josefa Škvoreckého. Začátek v 18.00.

Dvě končící výstavy

Do konce dubna můžete v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze zdarma navštívit výstavu fotografií nazvanou Stoly spisovatelů. Do míst, kde vzniká česká literatura, umožňuje nahlédnout objektiv Pavla Kotyka. Prohlédnout si tak můžete stůl Jiřího Stránského, Ivana Klímy anebo Violy Fischerové. Výstava vznikla za podpory MKP Praha a Společnosti přátel PEN Klubu.

Ivan Klíma Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Ivan Klíma Foto: Kateřina Mikešová, Topzine.cz

Do 2. května si v Národním muzeu v Praze můžete prohlédnout výstavu nazvanou Kníže Václav – světec a panovník. Jedná se o jedinečnou expozici iluminovaných rukopisů se svatováclavskou tematickou ze sbírek českých i rakouských. Veřejnosti je zde poprvé představen iluminovaný rukopis Život a utrpení sv. Václava, jež patří mezi nejkrásnější iluminované svatováclavské rukopisy!

…a ještě literární festival

V pondělí začíná ve Šternberku na Olomoucku 1. literární a filmový festival. Svatava Heřmanovská, ředitelka pořádajících Městských kulturních zařízení, uvedla, že se první ročník festivalu ponese ve jménu známých osobností, a to především Jana Wericha a JiříhoVoskovce. Centrem veškerého dění ve Šternberku se stane objekt Expozice času, zahájena bude i výstava Taky máte rádi Ježka, Voskovce a Wericha?. Na programu je i čtecí maraton. Z knihy Fimfárum bude číst třeba i šternberský starosta Jaromír Sedlák.

26.4. Začíná 1. literární a filmový festival ve Šternberku, Olomoucko
26. 4., 18.00 Seminář tvůrčího psaní s Radkou Denemarkovou, Praha
30. 4. Končí výstava Stoly spisovatelů, Praha
2. 5. Končí výstava Kníže Václav – světec a panovník, Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stoly spisovatelů a další spisovatelská know-how