Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Stmívání versus Harry Potter – je lepší upír, nebo čaroděj?

Redakce

Redakce

7. 7. 2010

!SPECIÁL! Také už máte dost věčných dohadů o tom, zda je lepší Stmívání nebo Harry Potter? Mám pro vás odpověď a není to jen tak ledajaký můj názor, ale jasná fakta, díky kterým už budete mít jasno.

Kritika a zisk

Pokud jste velkými fanoušky obou těchto veleděl, určitě jste zaznamenali i nějaké ty recenze. Potom můžete bez obav jasně říci, že kritika Harryho Pottera je mnohem laskavější ve srovnání se Stmíváním. A to nejen film, ale i kniha se kritikům líbila mnohem více.

I ve vydělávání zvítězil opět čarodějnický učeň z Bradavic. Jednotlivé díly Harryho Pottera vydělaly vždy skoro 1 miliardu dolarů. Zatímco Stmívání vydělalo nejvíce zhruba 700 milionů dolarů. Vše ale může změnit třetí díl Twilight sága: Zatmění, který právě teď můžete vidět na plátnech kin.

Stmívání versus Harry Potter, Zdroj: blog.teenvogue.com

Harry Potter má 67 jazyků

Pokud jde o knihy, tak i tady zklamu příznivce ságy Twilight, protože opět je na tom o něco lépe Harry Potter, který byl přeložen do 67 jazyků a po celém světě se prodalo více než 400 milionů kusů. Zatímco Stmívání si o takovýchto číslech může nechat jen zdát. Musíme však brát v potaz, že první díl ságy Twilight vyšel až v roce 2008, zatímco Harry Potter byl vydán už v roce 1997.

I v zábavných parcích boduje Harry Potter, protože od 18.června tohoto roku je možné navštívit v Orlandu na Floridě Kouzelný svět Harryho Pottera, kde si můžete zalétat na koštěti a nebo ochutnat žáby. Musím ale zase podotknout, že první díly od sebe dělí jedenáct let, takže co není, může být. A tak je možné, že i fanoušci ságy Twilight se dočkají po 13 letech nebo i dříve vlastního zábavného parku.

V obsazení má konečně navrch Stmívání

Že je obsazení jak ve filmu Harry Potter, tak i ve Stmívání hvězdné, musíme uznat všichni. A z těch, co hvězdy na začátku nebyli, se hodně rychle staly. Ale podle nejednoho žebříčku celebrit je jasné, že hvězdnější obsazení najdeme v dílech ságy Twilight. Kirsten Stewart jako Bella Swanová, Robert Pattinson jako Edward Cullen a Taylor Lautner jako Jacob Black se stali pro mnohé celebritami první kategorie.

Verdikt?

Harry Potter je lepší než sága Twilight. Je však jasné, že pro koho je jedničkou Stmívání, zůstane jí i nadále, a pro koho je jedničkou Harry Potter, tak se mu to jen potvrdilo. Čísla a fakta totiž nelžou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stmívání versus Harry Potter – je lepší upír, nebo čaroděj?