Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Stevie Wonder chystá dvě nové desky. Po osmi letech

Standa Kafka

Standa Kafka

2. 11. 2013

Třiašedesátiletý zpěvák potvrdil, že chystá na příští rok vydání dvou zbrusu nových alb a momentálně prý pracuje na třetím albu, které vyjde na počest jeho zesnulé matky Luly.

FOTO: Stevie Wonder

Stevie Wonder se po osmileté pauze vrátí hned s dvěma novinkami. Reprofoto: youtube.com

Poslední deska A Time to Love vyšla v roce 2005, předtím měl Wonder ve vydávání desek téměř desetiletou pauzu. Už na začátku letošního roku se hudebním světem šířily zvěsti o připravované novince, oficiálně ji však Wonder potvrdil teprve nedávno. Teď znovu poskytl rozhovor hudebním agenturám, v němž prohlásil, že v uplynulé dny strávil ve studiu, kde nahrával písničky pro alba When the World Began a Ten Billion Hearts.

Nové desky budou ovlivněny hip-hopem a rapem: „Poslední dobou často poslouchám rap a jsem připraven využít jej v trochu jiných souvislostech.“ V dřívějších rozhovorech také přiznal, že na nahrávání nových desek se bude také podílet symfonický orchestr. „Moje děti, rodina, změny kolem mě, narození, rozchody,“ to všechno prý Stevieho Wondera ovlivnilo při psaní desek.

Vzpomínka na matku

Také prý plánuje vzdát hold své zesnulé matce tím, že nahraje jednu gospelovou desku na její počest. „ Plánujeme tradiční gospelové věci, ale přemýšlíme také o několika gospelech v arabštině. Chystám se točit různými způsoby, protože v dnešní uspěchané době každý potřebuje slyšet vlídná slova, o kterých gospely jsou zejména a nezáleží na tom, zda už čtete Korán, Bibli nebo Tóru.“

V jiné části rozhovoru také Wonder potvrdil, že vůbec poprvé bude na benefičním koncertě pro společnost House Full of Toys, hrát naživo všechny písně ze svého alba Songs In the Key of Life, které vyšlo už v roce 1976. „Chtěl jsem udělat něco výjimečného, abych poděkoval všem, kteří při mně stáli po celou moji kariéru, a také abych poděkoval Bohu za to, že mi umožnil dělat to, co dělám,“ komentoval to zpěvák.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stevie Wonder chystá dvě nové desky. Po osmi letech