Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Steven Spielberg pracuje na novém filmu. Naváže na Čelisti, E. T. Mimozemšťana nebo Schindlerův seznam?

Redakce

Redakce

13. 9. 2010

Máte rádi vědeckofantastické filmy? Pak vám určitě neunikly snímky jako je A.I. Umělá inteligence, E. T. Mimozemšťan nebo Válka světů. A co jiného ještě tyto filmy spojuje? Režisér. Jedná se o jednoho z nejuznávanějších režisérů dnešní doby, o Stevenovi Spielbergovi.

Čelisti, Zdroj: archív

Pokud však neholdujete fantasy ani sci-fi, možná znáte jeho jiné filmy. Co takhle písečná pláž, průzračné moře, nebe bez mráčků a plno lidí a zábavy kolem. Stále nevíte o jaký Spielbergův snímek se jedná? Napovím vám, že byl oceněn třemi Oscary a to za hudbu, střih a zvuk, a v hlavní roli žralok bílý. Ano, jedná se o trilogii Čelisti, díky které byla tomuto režisérovi otevřena brána do jeho světa vysněného.

A když je řeč o Spielbergovi, nesmíme zapomenout ještě na jeho další oceněné nebo alespoň nominované snímky, jako je například Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana nebo Mnichov. Nyní však pracuje na úplné novince War Horse, která nás v kinech čeká až příští rok v srpnu.

Steven Spielberg, Zdroj: archív

Jedná se o film podle stejnojmeného románu Michaela Morpurga. Děj se odehrává v době 1. světové války, kdy je kůň hlavního hrdiny Alberta, Joey, prodán do Francie. S čímž se Albert nemůže vyrovnat, a proto se vydává svého koně najít. A na koho se můžeme těšit v hlavních rolích? Na herce jako je například David Thewis, Tom Hiddeston, Stephen Grama, Emily Watson, David Kross, Peter Mullan nebo Robert Emms.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steven Spielberg pracuje na novém filmu. Naváže na Čelisti, E. T. Mimozemšťana nebo Schindlerův seznam?