Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Steven Meisel: Génius módní fotografie

Redakce

Redakce

22. 4. 2010

Zdroj: rubypr.comJe jedním z nejnadanějších fotografů naší doby. Jeho fotografie obsahují poselství a jedinečný rukopis, který nelze přehlédnout. Ač Steven Meisel začínal jako grafik, stal se z něj jeden z nejvlivnějších fotografů, který nastartoval kariéru modelek, jako jsou Linda Evangelista, Naomi Campbell nebo Christy Turlington.

zdroj: rubypr.com

zdroj: rubypr.com

Narodil se roku 1954 v Americe a už od mládí byl fascinován krásnými ženami. Nehrál si s hračkami, místo toho stále kreslil. A to hlavně ženy, protože jeho inspirací byly módní magazíny. Zejména obdivoval ženy na úrovni a z vysoké společnosti, jako byly například Gloria Guinness nebo Babe Paley.

Stal se téměř posedlý modelkami, jako byla Twiggy, Veruschka von Lehndorff a Jean Shrimpton. Ve 12 letech dokonce přemluvil kamarádky, aby předstíraly, že jsou sekretářky fotografa Richarda Avedona, a vyžádaly portfolia modelek. A aby se mohl potkat s Twiggy, postával mladý Steven před studiem fotografa Melvina Sokolskeho.

Zdroj: radeville.com

Zdroj: radeville.com

Později studoval Vysokou školu umění a designu a Parsonsovu školu designu v New Yorku (kterou navštěvovali například Marc Jacobs, Donna Karan nebo Tom Ford). Steven se stal ilustrátorem a nikdy nečekal, že by mohl být fotografem, ačkoliv obdivoval fotografy Jerryho Schatzberga, Irvinga Penna, Richarda AvedonaBerta Sterna.

V době, kdy pracoval jako ilustrátor pro Women’s Wear Daily, dostal za úkol vyfotit pár fotek s modelkami z Elite Models. Některé z těchto modelek vzaly jeho fotky do časopisu Seventeen jako součást svého portfolia a lidé z redakce se okamžitě na Stevena Meisela obrátili s žádostí o spolupráci.

Zdroj: grandpanda.fr

Zdroj: grandpanda.fr

Steven Meisel nyní pracuje pro mnoho módních časopisů, včetně amerického Vogue. Nafotil také přebaly alb pro Madonnu nebo Mariah Carey. Jeho práce zahrnuje i kampaně pro módní domy Valentino, Luis Vuitton, Dolce & Gabbana, Versace, Calvin Klein a Prada.

Meisel je znám svými kontroverzními tématy, která zobrazuje. Jeho fotografie vybočují jak z módních, tak i z politických či sociálních standardů. Díky němu například vyšlo číslo Vogue pouze s fotkami afroamerických modelek. Další rozruch vzbudila série fotek, kde modelky byly zobrazeny jako teroristky v rukou policistů. V roce 2003 vyšla kniha Steven Meisel obsahující část jeho tvorby a byla okamžitě vyprodána.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steven Meisel: Génius módní fotografie