Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Steve Lukather, kytarista slavných Toto, zavítal se svým Bandem do České republiky

Redakce

Redakce

23. 2. 2011

FOTO: Steve LukatherAčkoliv je jméno Steve Lukather spíše spojováno se slavnou rockovou kapelou Toto, za povšimnutí stojí i jeho sólový projekt, se kterým tento muziant právě v těchto dnech pobývá v České republice.

FOTO: Steve Lukather

Steve Lukather nezahálí, Zdroj: oficiální stránky hudebníka

Steve Lukather (*1957) stál u zrodu legendy. V roce 1977 se partička výborných studiových muzikantů rozhodla založit kapelu Toto a dnes už se rozhodně dá zkonstatovat, že to nebyl vůbec špatný nápad. Hity jako Africa, Rosanna nebo Hold The Line zná téměř každý, tucet studiových alb nikdy neměl problém s prodejností, stejně jako lístky na stovky koncertů. Avšak v roce 2008 se kapela rozpadla. Velký comeback přišel v roce 2010, mezitím však Steve stihl dát dohromady projekt Steve Lukather Band (Lukather – kytara; Steve Weingart – klávesy, zpěv; Renee Jones – baskytara, zpěv; Eric Valentine – bicí).

Poprvé vystoupili v březnu 2009 a v říjnu 2010 už vydali své první studiové album s názvem All’s Well That Ends Well, což by se dalo volně přeložit jako konec dobrý, všechno dobré. Naštěstí však tento název nenaznačuje žádný Lukatherův záměr s jeho kariérou, o čemž svědčí především evropské turné, které začíná 2. února ve Finsku. U nás se představíá na dvou zastávkách, dnes v Praze v Lucerna Music Baru a zítra vystoupí v Ostravě jako první část festivalu Ostrava Jazz Night 2011.

Jak napovídá tato malá ukázka z alba, fanoušci kvalitní hudby se mají na co těšit. Perfektní instrumentace je u Lukathera samozřejmostí, avšak nyní se tento muzikant pustil i do činnosti na poli textaření.

Ostrava Jazz Night 2011

Ostrava Jazz Night už si vydobil pozici tradičního ostravského festivalu nejen jazzové hudby. V jeho letošní jarní části budeme mít příležitost setkat se s hvězdami jako Maceo Parker, Richard Bona či Victor Wooten. Pořadatelem je klub Parník – více informací tedy najdete na www.klub-parnik.cz/ostrava-jazz-night.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve Lukather, kytarista slavných Toto, zavítal se svým Bandem do České republiky