Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Steve Jobs’s not dead. Alespoň v novém komiksu Bluewater Productions

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

21. 10. 2011

Steve Jobs zemřel, to ví snad každý. Ale jaký byl jeho příběh? Po jaké trnité cestě vedla kariéra zakladatele společnosti Apple? Životní cestu počítačového génia se snaží zmapovat komiksové vydavatelství Bluewater Productions.

FOTO: Steve Jobs

Steve Jobs, 1955-2011 Vizionář, který opravdu změnil svět. Zdroj: apple.com

Mrtví se někdy vracejí, tvrdí Stephen King. No, bůhví jak je to s touto větou doopravdy, nicméně v přeneseném významu je pravdivá určitě. Zatímco světem lomcuje zpráva o smrti Steva Jobse, některé zajímá i jeho život. Možná taky způsob, jakým mrchožroutsky zbohatnout na neštěstí, ale kdo z nás do toho tolik vidí. Vedle normálních knižních biografií se však vyskytuje i jedna výjimečná. Komiksová.

Přečtěte si také další články o Stevu Jobsovi

O tu se postaralo vydavatelství Bluewater Productions, které se na biografie specializuje. V minulosti vydalo například životopisy populární zpěvačky Lady Gaga, fotbalisty Davida Beckhama či výše zmiňovaného Stephena Kinga. Zřejmě nejúspěšnějším titulem však byl Mark Zuckerberg: Creator of Facebook. A právě jeho úspěch inspiroval vydavatelství k příběhu reformátora elektroniky.

Jobsova jobovka

Příběh by se měl zaobírat Jobsovým životem obecně, nevyjímaje ani jeho zdravotní problémy, více se ale zaměří na jeho vliv v elektrotechnickém průmyslu. A nejvíce rozebíraným tématem bude stoupání Applu od neznámé společnosti k počítačovému gigantu.

 

Na komiksu, který Bluewater Productions prý zabral více času než jiné, spolupracují CW Cooke (scenárista), Chris Schmidt (kreslíř) a Joe Phillips (ten obstaral obálku). Bude to klasický dvaatřicetistránkový sešit za klasickou bluewaterovskou cenu čtyř dolarů a jistá část výtěžku bude darována zdravotnické organizaci American Cancer Society. Pokud vše půjde podle plánu, na amerických pultech by se měl v papírové formě objevit 27. října, přičemž bude následován speciální e-edicí se spoustou bonusů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve Jobs’s not dead. Alespoň v novém komiksu Bluewater Productions