Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Steve Jobs byl striktní vegan a vyznavač půstu

Redakce

Redakce

12. 10. 2011

FOTO: Steve JobsStravovací návyky Steva Jobse budou znít většině z nás jako drsné omezování se v jídle. On i jeho rodina však tento způsob života přijali za svůj.

FOTO: Steve Jobs

Většina z nás si bude Steva Jobse pamatovat právě takhle, Zdroj: youtube.com

Steve Jobs byl přísný vegetarián už od svých studentských let. Během studií na vysoké škole se zajímal o nejrůznější diety, byl frutariánem a objevil návyk, který mu vydržel dlouhou dobu: půst. Byl přesvědčen, že trávením spotřebuje příliš mnoho své energie, právě té energie, kterou potřeboval k práci, když zůstával vzhůru několik nocí za sebou.

Přečtěte si víc zajímavostí o Stevu Jobsovi

Steve byl až do konce svého života vegan. Bylo o něm známo, že přednáší svým hostům o škodlivosti jedení masa. Přesto i v jeho životě se objevila jedna „slabost“, a to čerstvé sushi. Jeho nejoblíbenějším jídlem ale byla syrová mrkev.

FOTO: Mrkev na talíři

Pohoštění pro Steva Jobse, Zdroj: sxc.hu

Novinář, který byl pozván k Jobsovi na večeři, popsal jídlo, které bylo podáváno následovně: Jedli jsme to, co Jobsovi jedí pokaždé. Oba jsou striktní vegani, a nejedí žádné maso. K večeři byly těstoviny se syrovými rajčaty, čerstvou syrovou kukuřicí ze zahrady, dušený květák a salát ze syrových kousků mrkve. Zatímco dospělí jedli, jejich šestiletý syn nasbíral na zahradě citronovou verbenu a další zahradní bylinky na večerní čaj.

Steve Jobs hodně uvažoval nad tím, co jí. Často promlouval o tom, co je zdravé, jak neubližovat zvířatům a neškodit životnímu prostředí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve Jobs byl striktní vegan a vyznavač půstu