Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Steve Forrest z Placebo: Znám Dominika Haška a české pivo!

placebo-steve-2Nový bubeník Placebo Steve Forrest hraje s touto britskou rockovou skupinou teprve rok. Přesto ho již teď celý svět považuje za hvězdu světového rozměru. Setkali jsme se na festivalu Rock for People, který Placebo završili svým vystoupením. Už od začátku rozhovoru jsem měla pocit, že se tento přívětivý muzikant už narodil s úsměvem na tváři.

Steve Forrest, Zdroj: placeboworld.co.uk

Steve Forrest, Zdroj: placeboworld.co.uk

Jak se ti líbí na Rock for People? A vůbec v Čechách?

Řekl bych, že je tu zábava. Vlastně jsem v Čechách poprvé.

Opravdu? Takže premiéra?

Jo. Víš, jsme tu zatím asi tři hodiny a je to tu příjemné. Byl jsem na Block Party a ta parta, ti lidé se zdáli velmi energičtí a opravdu vstřícní. Takže myslím, že dneska bude dobré publikum. Těším se na to.

Takže ty jsi nikdy nebyl v naší krásné historické Praze?

Nikdy. Všechno je jednou poprvé a tohle je moje poprvé. Věř mi, že je to začátek, který bude mít pokračování.  Nevidíme se naposled.

S Placebem hraješ teprve chvilku. Jak se ti se zbytkem kapely spolupracuje?

Moc dobře. S klukama si rozumíme ve zkušebně, a řekl bych, že i na pódiu, což koneckonců budeš moci dnes večer posoudit sama.

Jsi nervózní?

Nervózní? (smích) Já jsem nervózní před každým koncertem, nevypadám tak?

Neboj se, vypadáš uvolněně.

To jsem rád. Mně se ale klepou ruce hlavně při koncertě, jsem docela nervák.

A je to vážně nervozitou? Nebo spíš tím, že bubnuješ?

(smích) Tak trochu asi obojím, máš pravdu.

Nedávno jste vydali očekávanou desku Battle For The Sun. Jaké jsou vaše plány v příštích měsících?

Teď doděláme festivalovou sezónu, na podzim pojedeme produkční turné a pak nepřestaneme se šňůrami. Čeká nás hodně práce, ten seznam je opravdu nabitý. Hodně koncertů, hudební videa, několik málo songů… ale já se na to těším. Baví mě to. Často říkám: Keep working.

Budou některé z těch příštích koncertů v Čechách? Co myslíš?

To nevím. Tuhle festivalovou sezónu si nejsem jistý. Ale možná se vrátíme při nějakém dalším turné. Řekl bych, že tu dnes nehrajeme naposled. Není to ale jen na mně. Hodně vystoupení bylo zarezervováno a my jsme o tom ani nevěděli, nedostali jsme žádné informace. Samozřejmě bych se k vám rád zase podíval, jen netuším kdy. Může to být tento rok, příští rok anebo možná za tři roky. Kdo ví…

Co jsi o Česku věděl, než jsi sem jel?

Znám českého hokejistu Dominika Haška. Neříkal bych si zrovna fanda, ale sportovní rubriku si občas přečtu. A taky jsem slyšel o českém pivu. Několik mých přátel tu bylo a všichni si ho pochvalují.

A tobě chutná?

Ještě jsem si nestihl dát ani jedno. Ale musím to zkusit. Možná po koncertě v baru, můžeš mi pak nějaké doporučit. (smích)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve Forrest z Placebo: Znám Dominika Haška a české pivo!