Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Stephenie Meyer má po Stmívání další zfilmovaný román. Ufounské sci-fi

Knihy Twilight ságy prosvištěly světem jako nic. Brzy se dočkaly i zfilmování. Jenže Stephenie Meyer neusnula na vavřínech a hned po posledním Rozbřesku se vrhla na sci-fi román Hostitel. Ten se své premiéry dočká v roce 2013.

Stmívání

Dočká se Hostitel takové slávy jako jeho předchozí trhák Stmívání?, Zdroj: distributor filmu

Tři roky starý sci-fi román (původně určený pro dospělé čtenáře) byl přeložen do více než deseti jazyků včetně češtiny a hebrejštiny.

Očima Moniky Bukáčkové: Stephenie Meyer, autorka Twilight ságy, se momentálně hřeje na výsluní, a aby toho nebylo málo, její další kniha, tentokrát o návštěvnících z vesmíru, se stane předlohou pro film The Host. Natáčení je již naplánované na březen přístího roku, a to v americké Lousianně a Novém Mexiku. Do hlavní role byla obsazena Saoirse Ronan (Pokání, Hanna), dívka se zvláštním jménem, jednou oscarovou nominací na svém kontě a neskrývaným hereckým talentem.

Děj se odehrává v době, kdy lidstvo napadají mimozemšťané, přesněji řečeno – jejich duše. Ty pak mají kontrolu nad celým lidským tělem. Příběh vypráví poutnice Wanda, která napadla tělo teenagerky Melanie. Ta své nové duši ovšem značným způsobem vzdoruje, protože ještě donedávna byla jednou z mála, kterou mimozemšťané nenapadli. Stále se nemůže oprostit od vzpomínek na svou lásku Jareda.

Začíná plnit hlavu poutnice nejrůznějšími city, které nejdou utišit, což má za následek, že i ona se postupem času do Jareda zamiluje. Jak ale Jareda najít? Bude potřeba spojit síly obou duší, protože i on je jedním z posledních, kteří přežili, a někde se skrývá.

V září 2009 získali producenti Nick Wechsler, Steve Schwartz a Paula Mae Schwartz práva k natočení filmu. Režie a scénáře se zhostil Andrew Niccol. Ten se zatím může pochlubit několika dobrými snímky jako Obchodník se smrtí, Simone nebo scénářem k  filmu Truman show.

Host, The

Sci-Fi / Thriller
USA, 2012

Režie: Andrew Niccol
Hrají: Saoirse Ronan

Premiéra v USA: 23. březen 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stephenie Meyer má po Stmívání další zfilmovaný román. Ufounské sci-fi