Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Stephen King a jeho Temná věž dobude filmový svět

Eliška Nová

Eliška Nová

12. 9. 2010

Stephen King míří na filmové plátno. Tedy ne on osobně, ale jeho kultovní Temná věž. Fanoušci fantasy se mohou těšit i na televizní sérii.

Kingova Temná věž se přesune do kin i televizí, Zdroj: daemonstv.com

Film i seriál vznikne na základě sedmi románů, povídek a komiksu Temná věž. Práva na Kingovo dílo zakoupila společnost Universal a televizní stanice NBC. A nezůstane jenom u jednoho filmu. Dočkáme se hned tří.

První film i první televizní sérii bude režírovat  Ron Howard. Ten stojí už za adaptacemi knih Dana Browna, Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni. Od Browna se přesouvá i Akiva Goldsman, který napsal scénář k oběma zmíněným snímkům. Teď dělá na scénáři právě Temné věže.

Sám Stephen King vyjádřil Goldsmanovi i Howardovi svou důvěru. Věří, že dokážou vtisknout filmu i seriálu stejného ducha, jako mají knihy. Na sedmi dílech Temné věže pracoval King přes dvacet let. Knih se prodalo více než třicet milionů výtisků.

Potom, co se příběh Rolanda Deschina dostane do kin, zamíří na televize první série. Inu, čeká na nás pořádná porce Stephena Kinga. Uvidíme, jestli se Howard vyrovná Kubrickovi (Osvícení) a Darabontovi (Zelená míle), filmařům, které taky uchvátily knihy tohoto amerického spisovatele.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stephen King a jeho Temná věž dobude filmový svět