Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Stěhujete se? Přečtěte si 5 následujících tipů

Stěhování je radost i starost zároveň. Těšíte se do nového, zároveň ale víte, že vás čeká nejdříve spousta práce. Balení věcí, vyhazování nepotřebného majetku, samotné přenášení všech těch krabic a nábytku, nakonec vybalování. Celým tímto procesem žijete minimálně několik dnů. Co byste určitě měli vědět, aby pro vás bylo stěhování příjemnější?

Někdo se stěhuje jednou za život, další třeba každé dva roky. Čím častěji tento proces podstupujete, tím zkušenější jste. Pojďte se i vy inspirovat zkušenostmi těch, kdo se stěhovat prostě umí. A na závěr si prozradíme, proč neházet za hlavu nabídky na levné stěhování Praha. Ostatně, kdo jiný by měl mít se stěhováním větší zkušenosti než stěhovací firma?

1. Začněte plánovat s dostatečným předstihem

Tohle je rada nad zlato. Vyhraďte si v současném domově kousek místa, kde budete pomalu chystat krabice. Na stěhování se musíte připravovat také tím, že vyjíte zásoby z lednice a mrazáku. Snažte se spotřebovat veškeré přípravky (například úklidové), ať toho musíte stěhovat co nejméně.

2. Zaveďte si dobrý systém v třídění krabic

Ideální je dávat věci z jedné místnosti do společné krabice. Veškeré krabice byste měli vždy popisovat. Nemusíte popisovat přímo obsah, stačí název místnosti, případně barevné puntíky. Puntíky stejných barev pak můžete nakreslit na papír a přilepit na dveře ve vašem novém domově. Každý, kdo vám bude pomáhat se stěhováním, hned pochopí, jaká krabice kam patří.

3. Vytvořte si krabici poslední záchrany

Do jedné krabice si dejte věci, které budete potřebovat bezprostředně po nastěhování se. Spacák nebo lůžkoviny, osobní hygienu, základní potraviny, pánvičku a hrnec, ať si můžete uvařit nějakou večeři, nabíječku na telefon atd.

4. Využijte staré noviny

Krabice vycpěte starými novinami, které byste stejně vyhodili. Můžete využít i různé textilie, jako například hadry na úklid. Krabice se dají vycpat i ručníky nebo utěrkami, pak je ale budete muset znovu vyprat.

5. Spočítejte si, co je pro vás výhodnější

V rámci úspor se chystáte stěhovat vlastními silami? Stěhování na klíč může být někdy levnější. Obzvlášť v případě, že nemáte velké auto a museli byste si platit pronájem dodávky. Schválně se zkuste podívat na pár nabídek stěhovacích firem a uvidíte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Stěhujete se? Přečtěte si 5 následujících tipů