Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Statistika leteckých dopravních nehod stoupá. V letadlech umírá více pasažérů!

Redakce

Redakce

8. 3. 2011

Cestování letadlem je novodobým trendem, který zaručeně šetří čas, přináší nám vyšší míru komfortu i vzrušení na cestách. Čas od času si však také vybere svou daň.

FOTO: Ilustrační foto, Iran Air

Ilustrační foto, Iran Air, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Letecká doprava zažívá stále větší rozmach. V obecném měřítku bezpečnost leteckého provozu stoupá, přesto došlo v loňském roce k nárůstu nehod dopravních letadel oproti roku 2009. Podle Světové mezinárodní letecké asociace (IATA) se číslo vyšplhalo na 94 leteckých havárií, při kterých zemřelo 786 pasažérů. K největšímu množství nehod přitom došlo v Africe a v Severní Americe.

Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu o 4 letecké katastrofy a o 101 mrtvých cestujících. Problémy nastaly zejména u leteckých společností vlastnících starší letadla východní výroby. Zatímco u letadel západní výroby došlo ke zkratu jen v 17 případech, letadla východní výroby na tom byla s magickým číslem 77 o poznání hůře.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost je stále vyšší než v 90. letech. Přestože vloni zemřelo na palubě letadel více cestujících, statistika je optimistická.

Zatímco v 90. letech bylo zaznamenáno více než 1 000 úmrtí ročně při poměrně malém počtu letů, současná statistika 786 pasažérů je opravdu nízkým procentem ze 2,4 miliardy osob, které byly loni na leteckých linkách přepraveny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Statistika leteckých dopravních nehod stoupá. V letadlech umírá více pasažérů!