Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Statek SunJardin láká na netradiční odpoledne

Zuzana Černá

Zuzana Černá

13. 5. 2010

Chcete dopřát vaším plícím hluboký nádech z panenské přírody, dětem ukázat, jak se žije na statku a co a kdo všechno je tam čeká? Venkovský statek SunJardin v Komni na Uherskohradišťsku připravuje nová zážitková odpoledne pro všechny, kteří už zapomněli, že život není jenom město.

Klidné prostředí venkovské statku, Zdroj: SunJardin

Prozatím jsou v plánu tři minisemináře, ačkoliv provozovatelé uvažují i o dalších celovíkendových programech pro letošní podzim. První z nich proběhne již v sobotu 15. května a bude se věnovat srapbookingu. „Je to úžasný relax a zároveň metoda pro vytvoření netradičního archivu drobností pro radost, kterou zvládnou i děti. Návštěvníci se naučí vyrábět fotoalba, přáníčka a obrázky netradičním způsobem,“ popisuje Petra Psotková ze SunJardinu, co návštěvníky čeká.

Na konci května se můžete seznámit s léčivou silou kamenů, naučit se základy krystalterapie a najít si kámen, který nejvíce odpovídá vašemu tělu a duši. V polovině června se bude na statku SunJardin kreslit. Automatická kresba je intuitivně rozvinutý pohyb kreslící ruky. Pomáhá vyjádřit stav našeho podvědomí, a tím objevit a vyřešit naše vnitřní problémy. Zážitková odpoledne povedou zkušení instruktoři.

Jedno tzv. zážitkové odpoledne od dvou do pěti vás přijde na 400 Kč. V ceně je potřebný materiál a drobné občerstvení. Pokud se vám v Komni zalíbí, můžete strávit noc na samotě v kopaničářském domku s jezírkem. A co že je to vlastně za obydlí? V dávných letech potřebovali lidé získávat a obdělávat novou půdu. V Bílých Karpatech vsadili na kopání, začalo se jim říkat kopaničáři a celá oblast nese název Kopanice.

Já jsem koza, těší mě! Zdroj: SunJardin

Krása a pohlazení přírody

SunJurdin nemá ambici lidi pouze vzdělávat, nabízí především pobyt v přírodě a nasátí venkovské atmosféry. Ve stáji na návštěvníky čeká více než desítka koní připravených k vyjížďkám uklidňující přírodou Karpat. Děti by neměly znát tradiční domácí zvířata jen z obrázků v leporelu, a proto mohou na vlastní oči, uši i nosy poznat krávy, ovce, kozy, psy, kočky či prasata. Dospělým se nabízejí ochutnávky moravské slivovice, domácích marmelád a bylinkových směsí. Podle tradice je za úplňku, když je měsíc v plné síle, připravují babky kořenářky z nedaleké Žitkové.

Statek SunJardin je pro turisty otevřen od roku 2007, kdy jej majitelé zvelebili a bývalé zemědělské družstvo proměnili v oázu klidu a odpočinku.

Program akcí na statku:

15. 5. Scrapbooking

29. 5. Léčivá  síla kamenů

12. 6. Automatická  kresba

Kapacita tvůrčích dílen je omezená, je proto nutná předchozí rezervace: Petra Psotková, psotkova@zameknapajedla.cz, tel. 603 972 549, případně info@sunjardin.cz, p.Valášková

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Statek SunJardin láká na netradiční odpoledne