Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Startuje Velký knižní čtvrtek. Tradice se vrací, stačí si jen vybrat

Redakce

Redakce

10. 10. 2012

Už první ročník projektu s názvem Velký knižní čtvrtek vzbudil u čtenářů značný zájem. Den, kdy většina nakladatelů pustí na pulty knihkupců nejočekávanější díla, vyšel letos na čtvrtek 11. října. A je opravdu z čeho vybírat!

Na letošním ročníku Velkého čtvrtku bude opravdu z čeho vybírat., Zdroj: sxc.hu

Cílem obnoveného projektu s názvem Velký knižní čtvrtek je představit dvanáct vybraných  knižních lahůdek, které budou na trhu k dostání pro letošní podzim.

Přednášky, besedy, autogramiády

Podzimní knižní žně nabídnou mimo jiné memoáry Madeleine Albrightové s názvem Pražská zima. Známá politička v knize vzpomíná na poválečná léta strávená v Československu. Pražskou zimu si od autorky můžete nechat podepsat na autogramiádě, která proběhne 23. října v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

Ve výběru Top 12 nesmí chybět ani stálice literární scény Jo Nesbø s detektivním románem Sněhulák. Těšit se můžete také na očekávaný autobiografický román Joseph Anton proslulého autora Salmana Rushdieho.

Čtěte také: RECENZE: Kniha Dr. Proktor aneb Jo Nesbø píše pro děti. Máte k tomu co říci?

V rámci Velkého knižního čtvrtku jsou na programu také přednášky a debaty. Ve dnech 24. až 25. října si můžete vyslechnout přednášku nebo navštívit literárně-divadelní večer Druhý břeh za účasti čínského držitele Nobelovy ceny za literaturu Gao Xingjiana. Českým čtenářům představí novou knihu Bible osamělého člověka. Pestrý program k projektu bude probíhat do konce října, a to ve vybraných knihkupectvích po celé republice.

Joe Nesbø, Salman Rushdie nebo Petra Hůlová

Z české scény se představí ilustrovaná knížka Pavla Čecha s názvem Velké dobrodružství Pepíka Střechy, dále také románový příběh Petry Hůlové nazvaný Čechy, země zaslíbená. Ten vypráví o nelehkém životě Ukrajinky v cizí zemi.

Velký knižní čtvrtek 2012

Sněhulák – Jo Nesbø

Pražská zima – Madeleine Albright

Prohlédni si tu zemi – Václav Cílek

Snědla dětem sladkosti – Martina Formanová

Dívka, která spadla z nebe – Simon Mawer

Čechy, země zaslíbená – Petra Hůlová

Toskánsko na každý den – Frances Mayesová

Babička drsňačka – David Walliams

Joseph Anton – Salman Rushdie

Bible osamělého člověka – Gao Xingjian

Velké dobrodružství Pepíka Střechy – Pavel Čech

Nový svět – Shaun Tan

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Startuje Velký knižní čtvrtek. Tradice se vrací, stačí si jen vybrat